McIlroy FedexLetošní FedEx Cup nabídl strhující podívanou. V polovině turnaje to vypadalo, že Dustin Johnson korunuje vydařenou sezonu triumfem i v závěrečném podniku. Tím by se stal králem celé sezony.
Jenže ve třetím kole na druhé devítce začaly plány dostávat trhliny. Sice šel do finále z děleného vedení spolu s Chappellem, ale závěrečná runda patřila dvěma hráčům, kteří se v sobotu pomalu „zahřívali", Rorymu McIlroyovi a Ryanu Mooreovi.

Oba ve třetím kole zapisovali 66 ran a za vedoucí dvojicí zaostávali o přijatelné dvě rány. A ve finále oba pokračovali ve skvělém představení. Naopak se ze scény překvapivě vytratil Johnson, zatímco jeho dosavadní stín Chappell držel krok. Hořce však musel litovat bogey na sedmnáctce a jen paru na pětiparové osmnáctce. To ho stálo vítězství, neboť musel do rozehrávky, kam po 64 ranách mířili zmiňovaní McIlroy a Moore.

Johnson musel rázem spoléhat na své krajany, neboť matematika byla jasná, pokud vyhraje Rory, získá titul a ovládne FedEx Cup, v opačném případě se v celkovém hodnocení dočká vítězství Johnson, bez ohledu na to, zda zvítězí Moore či Chappell, kterým by připadl titul z Tour Championship.

Posledně jmenovaný však vypadl ze hry hned v první dějství play-off. Na osmnáctce znovu zahrál jen par. Jeho konkurenty poslal opětovně na osmnáctku berdík. A tentokrát oba zaváhali, takže museli vzít zavděk parem. Třetí dějství se odehrálo na tříparové patnáctce, kde Moore nechal ránu krátkou, ve vyšší trávě u greenu.
McIlroy sice trefil green, ale míček odjel velmi daleko, načež ho čekal dlouhý pat s nevyzpytatelným zlomem. Po prvním patu skončil zhruba dva metry od jamky a záchrana patu byla všechno, jen ne formální. Zvlášť když Moore začipoval na půl metru k jamce. McIlroy ale kritický okamžik ustál. Jakoby mu hřiště vracelo všechny sobotní ústrky, kdy na první devítce ne a ne skórovat.

Pokračování obstarala šestnáctka. Severoirský golfista zde ten den zahrál famózní eagle. Drajv mu vyšel a o nějakých padesát metrů přehrál Moorea, který rovněž zasáhl fervej. Rozhodly přihrávky, Moore skončil na foregreenu, odkud bylo kvůli nevyzpytatelnému brejku nesnadné patovat. Rozhodl se pro čip, po kterém míček o nějakých pět metrů přejel jamku. Z podobné pozice však už v turnaji úspěšně skóroval.
Rory z o poznání výhodnější pozice poslal míček nad jamku, nicméně ani jeho pozice nedávala jistotu birdie. Birdie v hodnotě devíti milionů dolarů!

Moore pak už poněkolikáté ukázal srdce bojovníka a proměněným patem bojoval o prodloužení souboje a na dálku také o korunu vítěze FedExu pro Johnsona. McIlroy však byl proti, nekompromisně zavěsil na střed jamky a před Ryder Cupem si pořádně vyztužil sebevědomí. Poprvé v kariéře tak stanul na vrcholu FedEx Cupu.

Celou bitvu napínavě sledoval Johnson, který si souboj podle svých slov užil. „Samozřejmě jsem fandil Ryanovi, ale Roryho vítězství... Řekl bych, že to měl pod kontrolou," uznal Američan. „Asi by ale nebylo správné, kdyby Ryan vyhrál, a já díky tomu získal FedEx Cup. Byl bych samozřejmě rád, ale cítil bych se jinak, než kdybych turnaj vyhrál."

Rory McIlroy byl v hodnocení svého vystoupení stručný: „Okolnosti mi nahrály a já jen využil příležitost."

Kompletní výsledky na www.pgatour.com/tournaments/tour-championship/leaderboard.html

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...