Golf ve světě

Madsen QPo finálové části kvalifikace na Ladies European Tour, hrané od 17. do 21. prosince na hřišti Samanah Al Maaden v Maroku, je jasné, že Česká republika bude mít opět pouze jedinou řádnou zástupkyni na nejprestižnější evropské dámské profesionální sérii – Kláru Spilkovou. Lucie Hinnerová (297/+9) sice postoupila až do poslední fáze kvalifikačních bojů, ale cutem po 72 jamkách neprošla, tudíž nedostala šanci zabojovat o kartu řásné členky LET. Aby se podívala do závěrečného kola, potřebovala zahrát o tři rány lépe.

Celý článek...

Donaldson-GlobeMediaPřišel, viděl, zvítězil. Není pravidlem, že hráči, kteří dorazí na turnaj v roli favorita, z něj odjedou s tučným šekem a vítězným pohárem. Jamie Donaldson to dokázal. Velšský golfista byl jedním z velkých favoritů srpnového D+D Real Czech Masters 2014, na Albatrossu chtěl hrát co nejlepší golf. V ideálním případě vyhrát, aby si zajistil premiérovou účast v Ryder Cupu.

Celý článek...

Watson-GlobeMediaEvropa „převálcovala" USA v Ryder Cupu 2014 výsledkem 16,5 k 11,5 bodu. Jsem přesvědčen, že pokud je golf nejkrásnější hra na světě, pak Ryder Cup je ještě o něco výše, protože povyšuje tuto hru individualit na soutěž, kde rozhoduje týmový duch a vnitřní soudržnost dané skupiny. Dobrý kapitán dokáže vybudit svůj tým natolik, že hráči odevzdají násobky svého reálného potenciálu. Selhání vůdčí osobnosti týmu naopak vede k situaci, kdy skvělé individuality nedokáží vytvořit tým a jsou zákonitě odsouzeny k prohře.

Celý článek...

GraceZcela v režii domácích hráčů se odehrával Alfred Dunhill Championship. Na hřišti Leopard Creek CC si zvlášť výtečně vedl Branden Grace, jenž se do čela vyšvihl po galapředstavení v úvodní rundě. V té zahrál 62 úderů, a když na druhý den přidal 66 ran, zdálo se, že odsoudil zbytek startovního pole do role statistů. Po třetím kole se mu však na jediný úder přiblížil Dán Lucas Bjerregaard a chvíli to vypadalo na drama. To však dánský golfista sám odmítl, ve finále zcela ztratil glanc a 89 ran ho srazilo beznadějně dolů. V takové situaci si už Grace (-20) nemohl nechat vedoucí příčku uniknout, krajana Louise Oosthuizena (-13) přehrál o sedm ran.

Celý článek...

Willett DLuke Donald si při dotazu, zda necítí křivdu kvůli absenci na letošním Ryder Cupu, sypal popel na hlavu a přiznal, že mu sezona nevyšla podle představ. Zato tu novou mohl zahájit parádně. A od druhého do třetího kola Nedbank Golf Challenge to tak i vypadalo. Jenže ve finále se zadrhl, a tak ho „převálcovala" hned dvojice krajanů, vítězný Danny Willett i druhý Ross Fisher. Donald nakonec skončil v plusových číslech, když kolo zakončil z jeho pohledu nic neřešícím bogey.

Celý článek...

KoKdyž Lydia Ko doklepla do paru na čtvrté jamce rozehrávky, nejenže si zajistila výhru na CME Group Tour Championship, závěrečném podniku sezony, ale také si za to odnesla nejvyšší výhru v historii dámského golfu. K turnajovému titulu totiž přidala i prémii pro vítězku Race to the CME Globe, tedy celoroční soutěže, jak ji známe z evropské EPGA Tour. Celkově tak na její účet přibylo 1,5 milionu dolarů.

Celý článek...

Stenson HZatímco v loňské sezoně opanoval Henrik Stenson finálový podnik EPGA Tour a korunoval jím své prvenství v celoročním seriálu, letos „jenom" úspěšně obhájil loňský triumf. A to o dvě rány před již jistým vítězem Race to Dubai Rory McIlroyem a dvojicí Victor Dubuisson a Justin Rose. Ještě na šestnácté jamce to přitom v podání Švéda vypadalo na rozehrávku, ale tu nakonec odmítl dvěma berdíky na závěrečných dvou jamkách.

Celý článek...

Woods-ilNedávno jsme psali o vlivu Tigera Woodse na rozvoj světového golfu, o tom, jak mává sledovaností turnajů na hřištích PGA Tour i v televizi. Každý Woodsův fanoušek doufá, že bude opět dominovat. Nicméně je jasné, že Tigerova hra je v posledních letech na ústupu. A dá se to i vyčíslit.

Celý článek...

KoepkaTurkish Airlines Open ovládl výborným finišem americký golfista Brooks Koepka, když finálovou rundu zvládl na 65 ran, o dvě lépe než Angličan Ian Poulter, jehož o jediný úder přeskočil a připsal si cenné vítězství. Třetí skončil Henrik Stenson, který se v závěru sezony prezentuje ve velmi dobrém světle. Ve finále zahrál spolu s Dubuissonem nejlepší výsledek dne – 64 ran.

Celý článek...

Dubuisson3Letošní Czech Masters těsně před začátkem přišlo o jedno z největších es. Z turnaje se odhlásil Victor Dubuisson, který měl v té době už jistou účast v Ryder Cupu. A i kdyby ji neměl, pravděpodobně by se v Gleneagles představil díky divoké kartě. Vzhledem k tomu, v jaké letos hraje pohodě, by bylo hříchem jej nepovolat. Fanoušci ze země galského kohouta tak po deseti letech mohli opěvovat svého zástupce v nejprestižnějším týmovém klání.

Celý článek...

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...