Kaymer PlayersZískal major, stal se světovou jedničkou, ovládl evropskou sérii a zdálo se, že Martin Kaymer má před sebou spoustu dnů na výsluní. Jenže pak začal pracovat na svém švihu, aby se srovnal s Augustou, kde v úvodních čtyřech vystoupeních nebyl schopen proniknout do závěrečných fází turnaje. A nastal poměrně rychlý ústup ze slávy. Letos však už potřetí v řadě prošel na Masters cutem a naznačoval, že se postupně dostává do formy.

Definitivně to potvrdil v neděli, kdy už téměř za tmy uhájil titul z prestižního The Players před dotírajícím Jimem Furykem, který zaostal o jediný úder. K vítězství z roku 2010 na PGA Championship tak přidal do své sbírky další úspěch, navíc na nejštědřeji dotovaném turnaji, z něhož si odváží 1,8 milionu dolarů. Hráč, který zajistil Evropě výhru v posledním souboji o Ryder Cup tím posílil své šance, že nebude chybět v týmu ani v letošním ročníku bitvy mezi Evropou a Spojenými státy. Jednu chvíli vedl německý golfista o čtyři rány, ale zaváhání na čtyřparové patnáctce, kde uvízl v bankru a nakonec zapisoval double bogey, situaci zdramatizovalo. Furyk se dotáhl na rozdíl jediné rány, nicméně play-off si už vynutit nedokázal.

Skvěle si vedli další Evropané, třetí Španěl Sergio García, dělený čtvrtý Justin Rose, šesté místo si pak odvezli Lee Westwood, Rory McIlroy a Francesco Molinari.

Kompletní výsledky turnaje zde

Martin Kaymer je snad definitivně zpátky mezi elitou. Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...