Simpson PlayersWebb Simpson po tři kola kráčel zcela neohroženě turnajem The Players, podnikem neformálně označovaným jako „pátý major". Stalo se tak, že do finálové rundy vstupoval se sotva uvěřitelným náskokem sedmi ran. A pohled to historie PGA Tour praví, že žádný z hráčů takový náskok nikdy nedokázal prohospodařit. A i když se vnucovala otázka v duchu „Co je v golfu formalita?" a Simpson závěrečnou rundou tak trochu klopýtal, o nadmíru cenný vavřín ho už nikdo nepřipravil.

Sice šel finálové kolo ránu nad par (73) a na poslední jamce zahrál double bogey, v kronice turnaje bude navždy zapsán jako vítěz, který nejbližší pronásledovatele Schwartzela, Walkera a Schauffeleho zdolal o čtyři rány. Poslední hrací den tak postrádal dramatickou zápletku, třebaže vítěz přiznal, že dotáhnout turnaj do zdárného konce bylo těžší, než sám čekal. „Šlo o nejdelší kolo, jehož jsem se účastnil," doplnil Simpsonův kedík.
Vítěz US Open z roku 2012 se naposledy z triumfu radoval v roce 2014 a poté čekal dlouhých 107 startů na další vavřín. Nyní, jak se zdá, je zpátky.

Kompletní výsledky na www.pgatour.com/competition/2018/the-players-championship/leaderboard.html

Foto: @PGATour


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...