SchefDvě vítězství z posledních tří startů. Tak parádní bilancí se na PGA Tour může aktuálně chlubit jediný hráč – Scottie Scheffler se nenechal rozhodit několika dílčími zaváháními ve finálové rundě a díky tomu slaví titul z prestižního Arnold Palmer Invitational. V dramatickém kole, v němž se pořadí měnilo co chvíli, odrazil nápor Nora Hovlanda a krajana Garyho Woodlanda, nestačil na něho ani výborně finišující Angličan Hatton. Ti všichni dělili druhé místo se ztrátou jediné rány.

„Cítím se skvěle, když jsem dokázal vyhrát," uvedl Scheffler, který si uvědomoval význam turnaje i odkaz legendárního Palmera. „Jsem teď naprosto vyčerpaný, tohle hřiště vás vysaje. Jsem proto rád, že nedošlo na rozehrávku. Navenek působím sice klidně, ale uvnitř mě to vře, nicméně na hřištích, jako je tohle, musíte držet emoce pod kontrolou, musíte umět přijmout chyby, protože dříve nebo později přijdou. Občas i dobře trefená rána nedopadne dobře, o to je to těžší. Dnes a vůbec celý týden jsem ovšem odváděl dobrou práci, i když to byla bitva," hodnotil své vystoupení.

Nástrahy finálové rundy neustál ani Talor Gooch, který se po pěti ranách nad par propadal o šest míst na dělenou sedmou příčku, víkend také otřásl plány bývalé světové jedničky Roryho McIlroye, který nedokázal navázat na perfektně zvládnutou úvodní rundu (65) a zejména v sobotu a neděli vyklízel pozici. Po těchto dvou kolech, v nichž zapsal shodně 76 ran, klesl na dělené 13. místo.

Kompletní výsledky turnaje na www.pgatour.com/competition/2022/arnold-palmer-invitational-presented-by-mastercard/leaderboard.html

Foto: Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...