Sco ScheScottie Scheffler ovládl prestižní The Players, turnaj označovaný jako „pátý major". Celkově se tak do listiny vítězů série PGA Tour zapsal pošesté a návdavkem znovu vystoupal na pozici světové jedničky. Na zisk šesti vavřínů mu přitom stačilo jen 392 dní a stal se teprve třetím hráčem za posledních 40 let, jemuž k zisku tolika titulů stačilo méně než 400 dní.

Scheffler vstupoval do finále z vedoucí pozice a 69 údery si ji ohlídal. Druhý, pět ran za vítězem, skončil výborně finišující Tyrrell Hatton (celkem 276/-12), který své skóre v závěrečné rundě srazil o sedm ran. Třetí příčku si s deseti ranami pod par rozdělili Nor Viktor Hovland a domácí Tom Hoge.
Nezdarem naopak skončil prestižní podnik pro Roryho McIlroye, který neprošel cutem. Stejně dopadli i letos úspěšní Chris Kirk, Kurt Kitayama nebo Keegan Bradley. Jeden z favoritů Jon Rahm odstoupil po první rundě (71).

„Vždycky tu panují náročné podmínky, takže je důležité zachraňovat pary a vypořádat se s ranami, které mají do ideálu daleko. Je to tu těžké, o to pyšnější na tento titul jsem," pronesla opětovná světová jednička a dodala, „i když ne všechny rány vyjdou na sto procent, je potřeba si počkat na ty správné chvíle."

Kompletní výsledky turnaje na www.pgatour.com/tournaments/2023/the-players-championship/R2023011/leaderboard

Foto: TaylorMade Golf


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...