MatteoMateo Manassero se stal nejmladším vítězem v historii turnaje BMW PGA Championship. Jeden z nejvýznamnějších podniků okruhu European Tour vyhrál ve věku 20 dnů a 37 dní. Předcházela tomu ale těžká bitva v play-off, kde musel předčít hned dva soupeře.

Tím prvním byl Skot Marc Warren, který ale hned na první nastavované jamce poslal drajv do lesa, později i do vody, a po dohrání jamky v play-off pokračovali už jen dva jeho soci. Kromě Manassera ještě Angličan Simon Khan, který se do „prodloužení" dostal až díky birdie na poslední regulérní jamce turnaje. Všichni měli po 4 kolech na hřišti Wentworth Clubu jihozápadně od Londýna shodné skóre 278/-10.

Khan s Manasserem museli v play-off osmnáctou jamku jít celkem čtyřikrát, než se rozhodlo. Angličan při čtvrtém zdolávání tohoto pětiparu zahrál druhou ránou míč do vody, Manassero naopak přihrál ideálně a i dva paty mu stačily na birdie a celkové vítězství. Šlo o nejdelší play-off v bohaté historii prestižního turnaje. Ital získal čtvrtý triumf na evropském okruhu a bere za něj více než pěkných 791 tisíc euro. „Cítím se neuvěřitelně, jsem dojatý. Byl to skvělý týden, všechno se sešlo a teď jsem ten nejšťastnější muž na světě,“ řekl vítěz.

Z akce předčasně vypadly největší evropské hvězdy – Rory McIlroy, Graeme McDowell, Luke Donald a Ian Poulter vůbec neprošli cutem. Kromě nich se na turnaji objevili i Ernie Els, Lee Westwood, Sergio García, Miguel Angel Jiménez, bratři Molinariové, Justin Rose a další přední evropští hráči, jako třeba Alejandro Cañizares, který po třech kolech v turnaji vedl, ale na poslední jamce minul pat na eagle, kterým by rozšířil počet účastníku v play-off už na 4.

Kompletní výsledky BMW PGA Championship zde.

Vítězný Ital Manassero (na obrázku) bere za výhru 791 tisíc eur.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...