Stone ScottishJihoafričan Brandon Stone přepisoval historii European Tour. V závěrečné rundě Scottish Open zahrál osm birdie a jeden eagle a 60 ranami (deset pod par na kolo) vyrovnal nejnižší dosažené skóre v celé sérii. Tento výsledek přidal k průběžným deseti úderům pod par v součtu tří kol a došel si po zásluze pro třetí titul na EPGA Tour. Pětadvacetiletý golfista tímto skóre navázal na Darrena Clarkea, jemuž se podobný kousek podařil už dvakrát.

Nechybělo přitom mnoho a Clarke se mohl z historie poroučet, pat se sedmi stop však Stone neproměnil. „Fantazie," hodnotil stručně své vystoupení Stone. „Budu upřímný, až do osmnáctého greenu jsem vůbec netušil, jaké je moje skóre. Přišel ale jeden z těch dní, kdy se vám všechno sejde – dobře míč trefujete, padají vám paty."
Před „osudným" patem ke Stoneovi přistoupil jeho kedík s tím, že podobné údery často nedává, načež jej hráč nechal dráhu přečíst. Míček pak poslal přesně dle jeho instrukcí, avšak neodhadl rychlost. „Mrzí mě, že jsem nezvládl ten dvoumetrový pat, kdo by nechtěl prolomit hranici šedesáti ran, ale nechci si stěžovat, člověk to musí umět přijmout..."

Náplastí mu tak byl start na Open, jež na tento podnik navazuje. Na Scottish Open byla ve hře celkem tři místa na třetí major sezony, kde se vedle Stonea představí v turnaji dělení třetí Trevor Immelman a Jens Dantorp. Ty na třetí příčce doplnil ještě Luke List, druhý, čtyři rány za vítězem, skončil Eddie Pepperell.

Kompletní výsledky na www.europeantour.com/europeantour/season=2018/tournamentid=2018058/leaderboard/index.html?showLeaderboard=Y#/leaderboard

Foto: @ScottishOpen


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...