SchauXander Schauffele je momentálně k nezastavení a po výhře na Travelers Championship přidal hned dva týdny nato další titul, když ovládl Genesis Scottish Open. Na jubilejní The Open, hrané v ikonickém St. Andrews, tak pojede s nálepkou horkého uchazeče o Claret Jug. „Člověk by se chtěl stát součástí historie," nezastírá své ambice před majorem, který vypukne už za pár dní.

Společný podnik dvou nejvýznamnějších sérií, PGA Tour a DP World Tour, který hostilo hřiště Renaissance Club, mu vlil hodně bojovnou krev do žil. Aby také ne, když uspěl na podniku, kde startovalo čtrnáct z patnácti nejlepších hráčů aktuálního pořadí FedExCupu. Po prvním kole přitom ztrácel na vedení propastných jedenáct ran! Po 65 a 66 úderech však už vstupoval do finále z pozice lídra se dvěma ranami k dobru.

Také finále rozjel parádně, když na úvodních dvou jamkách zapsal dvě birdie, neměla to však být lehká cesta. A také nebyla! Tři bogey od šestky po devítku boj o výhru zdramatizovala, neboť se nahoru dral ve finále velmi dobře hrající Kurt Kitayama. Jeho útok však Schauffele odrazil berdíky na čtrnáctce a šestnáctce, takže si mohl v závěru dovolit luxus v podobě zaváhání na závěrečné jamce. Náskok jediné rány uhájil a na The Open pojede ve velmi dobrém rozpoložení.

Kompletní výsledky turnaje na www.europeantour.com/dpworld-tour/genesis-scottish-open-2022/leaderboard

Foto: Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...