WiesGenerálka před nejstarším majorem světa, Open Championship, je za námi a ve skotském Renaissance Club se bylo opravdu nač dívat. Hráči servírovali fanouškům jeden skvělý výsledek za druhým. Vše vyvrcholilo parádní bitvou v play-off, do něhož se s výsledným skóre dvaadvacet (!) úderů pod par probojovali Francouz Benjamin Hebert a Rakušan Bernd Wiesberger, jdoucí do finále z vedení s náskokem dvou ran.

Francouz předvedl ve finálové rundě strhující podívanou a nastřílel bezchybných 62 ran, zatímco jeho sok měl jakožto hráč jdoucí v posledním flightu dostatečný přehled o dění na čele, ale tuto výhodu nedokázal zužitkovat. Naopak chybou na 17. jamce se připravil o výhru v „základní hrací době". A tak se šlo do rozehrávky, jež rovněž nabídla drama.
Rozuzlení se zrodilo až na třetí jamce, kde ve svůj prospěch rozhodl Wiesberger a připsal si svůj šestý triumf na European Tour. Heberta tak moha těšit alespoň účast na Open hraném již tento týden, kterou si druhým místem zajistil. Spolu s ním se dočkal i Angličan Andrew Johnston, jenž rovněž finišoval 62 ranami, a Ital Nino Bertasio.

Vinou poraněného zápěstí ztratil Wiesberger vloni sedm měsíců, v probíhající sezoně ovšem slaví druhý titul a vyhoupl se do čela průběžného hodnocení Race to Dubai. „Věděl jsem, že mi stačí pár parů, ale někdy vás to otestuje. Jsem spokojený, jak vše nakonec dopadlo. Na linksová hřiště se vracím rád, zvlášť když jsem si ve Skotsku připsal už nějaký ten úspěch. Je krásné stát na konci turnaje s trofejí nad hlavou. Byl to dlouhý den, ale postaral jsem se o to sám. Hrát v místě, kde člověk nemá vždycky vše pod kontrolou, a uspět, když navíc přihlédnu k loňským potížím... Vítězství je o to cennější a víc si ho vážím," hodnotil své vystoupení Rakušan.

Kompletní výsledky na www.europeantour.com/europeantour/season=2019/tournamentid=2019060/leaderboard/index.html#/leaderboard

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...