wiesI když si Rakušan svým účinkováním na LIV Golf možná u mnoha fanoušků uškodil, nic to nemění na jeho herní zdatnosti. Rozhodl se vám osvětlit rutinu v pozadí lepšího vyrovnání při ráně z odpaliště.

Prvně líc
První věc, kterou musíte udělat, je namířit líc hole na cíl. Soustřeďte se na spodek, na přední hranu úderové plochy. Tu potřebujete nastavit v devadesátistupňovém úhlu vzhledem k cílové linii, jinak řečeno – líc musí být kolmo. Zpočátku to není snadné, v tréninku proto klidně využijte vodící hůlky.

Potom tělo
Nyní přijde na řadu vyrovnání těla, které nastavte v rovnoběžné linii, v níž jste nastavili úderovou plochu. Znamená to, že chodidla, kolena, boky i ramena máte v jedné řadě rovnoběžně s cílovou linií. Celý postup vždy zahajte vyrovnáním úderové plochy a poté těla.

Golfový mýtus
Traduje se, že líc musí během švihu mířit na cíl. Je logické, že aby rána letěla rovně na cíl, musí líc při impaktu přijít k míčku kolmo, neplatí to však pro celý švih. Snaha držet úderovou plochu neustále kolmo, to znamená při odtažení hole vzad a prošvihnutí vpřed, by pouze narušila přirozený rotační pohyb. Výsledkem bude jak ztráta razance, tak i nekonzistence úderu.
Hlava tak má být v kolmém postavení v té fázi oblouku, kdy dochází k zásahu míčku, ve své podstatě je úderová plocha kolmo vzhledem k oblouku švihu, nikoliv k cíli. Skutečně rovné rány docílíte tak, a možná vám to zní paradoxně, že se líc po své cestě nejprve otevírá a poté po zásahu zavírá. Při nápřahu tak rotací dochází k otevření vzhledem k cíli, kdy špička míří vzhůru a šaft je rovnoběžně se zemí, v impaktu rotujete do kolmé pozice a následně se líc rotací zavírá při prošvihnutí, kdy špička hole opět míří vzhůru a šaft se dostává do rovnoběžné pozice s povrchem.

Foto: FootJoy


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...