OtaeVynikající vstup do turnaje v podobě bezchybného kola, při němž zapsal deset úderů pod par. Takovou vizitku svým soupeřům poslal na úvod Scottish Championship Španěl Adrian Otaegui. A i když o den později i v sobotu z tohoto trendu slevil v podobě 70 ran, na závěr si nachystal strhující finiš, v němž nechybělo málo, aby zopakoval výsledek z prvního kola. O ten jej připravila jen chyba v podobě bogey na desáté jamce, naštěstí pro něho jej však nepřipravila o titul.

Vítězství s pořadovým číslem tři na European Tour vyválčil s relativně pohodlným náskokem čtyř ran na Angličana Matta Wallace (-19), třetí pozici vybojoval další zástupce Albionu Aaron Rai. „Ráno jsem neměl žádná velká očekávání," přiznal po dohrání Otaegui. „Chtěl jsem jen jít na hřiště a odehrát dobré kolo. Pokud by mi někdo řekl, že zapíšu třiašedesát, nevěřil bych tomu. Všechno mi ale vycházelo, cítil jsem se výborně, hrál koncentrovaně a spadlo mi tam několik patů. Celkově to byl zdařilý týden a dneska jsem povedené představení velmi dobře završil. Uspět ve Skotsku, zvláště pak v St. Andrews, pro mě znamená opravdu hodně."

Španěl ještě prozradil, že má i své dlouhodobé cíle. Rád by si zahrál Ryder Cup a uspěl na majoru. „Mám v kariéře mety, na které bych rád dosáhl, tomu podřizuji trénink. Vím, že musím pracovat usilovněji, abych si jednou zahrál Ryder Cup nebo usiloval o výhru na majoru, v tuto chvíli se ale plně soustředím na zdárné dokončení této sezony."

Kompletní výsledky turnaje na www.europeantour.com/european-tour/scottish-championship-2020/results?round=4

Foto: EPGA Tour


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...