McGowJediná rána dělila Angličana Rosse McGowana ve finále od svého krajana Laurie Cantera a stejný rozdíl byl mezi oběma hráči i v konečném účtování Italian Open, kde McGowan zaokrouhlil své skóre na celkových dvacet úderů pod par. Díky tomu ukončil dlouhé čekání na druhý titul na EPGA Tour. Na Cantera se ještě solidním výsledkem v podobě 68 ran dotáhl Belgičan Nicolas Colsaerts.

Canter zahájil své tažení turnajem bravurně, na úvod mu stačilo pouhých 60 ran a ještě po druhé rundě okupoval čelo pořadí. Postupně však chřadl, a když ve finále zahrál pouze v paru, své šance se chopil McGowan. Rozhodnutí padlo v samotném závěru na osmnácté jamce, kde ve všech kolech dokázal zapsat birdie. Jakkoliv byla McGowanova finálová skórekarta barevná, na závěr se dokázal zkoncentrovat, zatímco Canter na pětiparu zapsal pět ran, což na prodloužení souboje nestačilo.

McGowan čekal na svůj další zářez neuvěřitelných 11 let a 15 dní! „Nemohu tomu ani uvěřit, protože dne jsem míče trefoval opravdu špatně, naštěstí mě podržel patr. Nečekal jsem to, nehrál jsem ve skvělé formě, ale obecně jsem cítil, že hraji lépe kolem greenů. Dnes si dám skleničku červeného vína a popřemýšlím, co dál," odtajnil McGowan klíče k úspěchu.

Kompletní výsledky turnaje na www.europeantour.com/european-tour/italian-open-2020/results?round=4

Foto: EPGA Tour


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...