Rahm IrSkvělé představení si vychutnali návštěvníci Dubai Duty Free Irish Open, turnaje, který slouží jako příprava před blížícím se Open Championship. O titul se strhla zajímavá bitva, kořeněná skvělými výsledky. Ten nejzářivější si na sobotní rundu nachystal Robert Rock, když zapsal 60 úderů. Vynikající výsledek ho vynesl do čela, ovšem, jak se o den později ukázalo, na výhru to nestačilo.

Dvaašedesáti údery totiž za Rockem nezůstal příliš pozadu španělský bijec Jon Rahm, a protože zmiňovaný Angličan odehrál finále za 70 ran, radoval se ze svého čtvrtého titulu na EPGA Tour a celkově osmého globálního triumfu Rahm. Výhra jej vynesla do čela průběžného hodnocení série Race to Dubai a ve světovém žebříčku se opět vrátil do desítky nejlepších, když z jedenácté poskočil na osmou příčku.

Španěl si v rámci EPGA Tour připsal jak vůbec první hráč už třetí vítězství v rámci prestižních podniků Rolex Series. O čtyři rány zpět skončili druzí Andy Sullivan z Anglie a Rakušan Bernd Wiesberger. Za nimi zůstal o další ránu Robert Rock spolu s krajanem Eddie Pepperellem a Španělem Rafou Cabrera-Bellou.

„Miluju tento turnaj," nechal se slyšet Rahm a pokračoval, „miluju tuto zem i fanoušky. Kdykoliv sem přijedu, cítím se tu jako doma. Stát po boku předchozích vítězů jako Faldo, McIlroy, Olazábal, Seve je pro mě mimořádné."

Kompletní výsledky turnaje na www.europeantour.com/europeantour/season=2019/tournamentid=2019058/leaderboard/index.html?showLeaderboard=Y#/leaderboard

Foto: TaylorMade Golf/Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...