NorrSedm ran pod par, nejlepší výsledek finálové rundy a posun o dvacet příček vzhůru až na samotný vrchol. Takové bylo závěrečné kolo Švéda Vincenta Norrmana na Irish Open, kde získal svůj druhý titul na okruhu. Až do šesté jamky šel přitom „pouze" v paru, ale pak odstartoval své parádní představení. Ve zbytku kola ani jednou nezaváhal a přidal sedm berdíků, takže se předehnal před Němce Longa.

Ten vstupoval do finále z pozice vedoucího hráče, ale střídal dobré a horší okamžiky, přičemž 72 ran nestačilo ani na rozehrávku, na vítěze ztratil jeden úder. Velmi dobrou výchozí pozici si ve třetím kole vybodovala evropská jednička Rory McIlroy, který také do finále dobře vstoupil a mohl pomýšlet na výhru. Trhliny jeho plán dostal na sedmičce po double bogey, další chyby přišly na druhé devítce, z nichž ta na šestnáctce, po níž se v jeho skóre kartě objevil nepopulární „sněhulák", Roryho šance definitivně pohřbila.

„Na první devítce jsem se tak nějak držel, až přišla birdie na sedmičce a devítce, což mi dodalo energii. Tu jsem si přenesl na druhou devítku a myslím, že to byl klíč k mé dnešní výhře. Když zvítězíte, nejspíš něco děláte dobře. Tohle je špičkový turnaj, takže, mám-li být upřímný, nečekal jsem, že by to takhle mohlo dopadnout," hodnotil už dvojnásobný vítěz na tour.

Kompletní výsledky turnaje na https://www.europeantour.com/dpworld-tour/horizon-irish-open-2023/leaderboard

Foto: Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...