Grace NedbankBranden Grace uzavřel turnaj výsledkem 66 a v domácím prostředí si došel pro osmou výhru na European Tour. Na Nedbank Golf Challenge hosted by Gary Player, sedmým podnikem z Rolex Series, triumfoval s náskokem jediné rány před Scottem Jamiesonem, třetí Victor Dubuisson ztratil na čelo dva údery.

Uvedená trojice obstarala zajímavou zápletku, když ještě čtyři jamky před koncem měli všichni stejnou šanci na vítězství. Grace vzal protivníkům naději dlouhým patem do birdie ze zhruba třinácti metrů. Díky tomu se na šestnácté jamce posunul na skóre -11, na což nedokázal zareagovat žádný z jeho pronásledovatelů.

Jihoafričan hrál ve finále výborně, trefil všechny greeny v regulaci a také díky tomu se posunul na čtvrté místo v počtu vítězství, která jihoafričtí hráči zaznamenali na EPGA Tour. Tento post sdílí s Louisem Oosthuizenem, lepší v tomto směru jsou pouze Ernie Els, Retief Goosen a Charl Schwartzel.

„Je to jeden z podniků konaných v mé zemi, který chcete vyhrát, v podstatě je to jihoafrický major, proto má pohár v mé sbírce privilegované místo," radoval se Branden Grace.

Kompletní výsledky turnaje na http://www.europeantour.com/europeantour/season=2017/tournamentid=2017092/leaderboard/index.html?showLeaderboard=Y#/leaderboard

Foto: Nedbank Golf Challenge


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...