Tom Fleet NedTommy Fleetwood si připsal další cenný skalp ve své kariéře, když v jihoafrickém Sun City získal svůj druhý titul z prestižní série Rolex v rámci EPGA Tour. Prvenství na Nedbank Golf Challenge urval až v rozehrávce proti Marcusi Kinhultovi, když oba shodně zahráli dvanáct úderů pod par.

Angličana nezastavila ani ztráta šesti ran na vedení před zahájením finálového kola, které ozdobil třemi eagly a celkově zahrál 65 ran. Také jeho hlavní sok Švéd Kinhult byl závěrečný hrací den ztělesněním konzistence. Nakonec zapisoval 68 úderů, díky čemuž mohl pomýšlet na svůj druhý evropský titul.

Zkušenější Fleetwwod však byl proti, respektive Kinhultovi v rozehrávce nevyšla rána z týčka a nakonec to na lepší výsledek než bogey nestačilo. A když si Fleetwod dobře přihrál a zahrál par, sebral pohár i nejvyšší odměnu pro vítěze European Tour v historii ve výši 2,5 milionu dolarů. Angličan se posunul na druhé místo v průběžném hodnocení a má šanci získat korunu pro vítěze EPGA Tour podruhé za poslední tři sezony.

„Golf je stará zábavná hra a my všichni usilujeme o jediné. O vítězství. Týden co týden, dokud to nevyjde, nejsme spokojení, a to ani s druhým místem. Trochu jsem se potýkal s příliš vysokým očekáváním, nedosahoval jsem potřebné úrovně hry a nezískal jsem, co jsem chtěl. Teď jsem šťastný, protože po dnešním vítězství mohu v posledním turnaji sezony bojovat o celkové prvenství v Race to Dubai. A to je to, s čím do sezony řada z nás vstupuje. Vítěz však může být jen jeden. Teď tu šanci mám, a to v poměrně stále mladém věku, jsem pyšný na to, co jsem dokázal," pochválil se Fleetwood.

Třetí pozici se rozdělili lídr Race to Dubai Bernd Wiesbger, Belgičan Thomas Detry a Australan Jason Scrivener.

Kompletní výsledky na www.europeantour.com/european-tour/nedbank-golf-challenge-hosted-by-gary-player-2019/leaderboard

Foto: Nedbank Golf Challenge/Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...