herbFinálový výkon v podobě dvou ran pod par nakonec stačil Lucasi Herbertovi, aby za zády udržel o jedinou ránu zkušeného Patricka Reeda i Dannyho Lee a na Bermuda Championship si připsal premiérovou výhru na PGA Tour. K tomu navíc získává dvouletou jistotu startů na nejprestižnějším profesionálním golfovém okruhu.

„Na příštích dvanáct měsíců se opravdu těším a doufám, že si to užiju. Teď si ale dám trochu pauzu a vychutnám si první titul. Je čas slavit," uvedl po dohrání hráč, který do turnaje vstupoval z pozice 57. golfisty světa. Výhra mu dává jistotu startu na Masters, úvodním majoru sezony, a na turnaji vítězů podniků PGA Tour zkraje ledna. Cesta za premiérovým vítězstvím přitom určitě nebyla snadná, zvlášť když hráče sužoval silný vítr a během finálového dne hřiště bičoval i déšť, což vedlo pozastavení hry.

Ani přírodní živly ale Herberta nezastavily. Lee a Herbert v podstatě hráli jamkovku, v níž druhý jmenovaný prokázal pevné nervy. Zcela po zásluze si pak mohl užívat oslavu titulu.

Kompletní výsledky turnaje na www.pgatour.com/competition/2022/bermuda-championship/leaderboard.html

Foto: Cliff Hawkins/PGA Tour


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...