ValasekPrvní den Pro Golf Tour ve Slavkově, jednoho z nejvýznamnějších turnajů sezóny v ČR, ozdobil slovenský hráč Peter Valášek (na snímku) novým rekordem hřiště. podal doslova životní výkon, dosavadní rekord 65 ran překonal rovnou o dva údery, zahrál 63 ran, a to odpoledne, kdy hráče sužoval velmi silný jihozápadní vítr, který na hřišti vytvořil podmínky připomínající nefalšovaný skotský links.

Po 13 jamkách s ním byl na -7 úderech i marocký hráč El Hadi, ten se ale s větrem nedokázal dohodnout a skončil s -4 na devátém místě. Z 13 českých hráčů si šestice nejlepších – Matuš, Studený, Sedláček, Holoubek, Kořínek a Lieser zachovala reálnou šanci na cut, na postup mezi 40 nejlepších do třetího finálového kola. Jen o ránu zpět je nadějný amatér Michal Pospíšil.

Na startu Austerlitz Classic (hraje se o podíl z 30 000 euro 12. – 14. 6. 2017) je 95 hráčů z 20 zemí, v čele se dvěma dvojnásobnými vítězi letošních turnajů Benem Parkerem a Nico von Dellingshausenem, kteří vedou také celkový finanční žebříček (Order of Merit) tůry.

Zajímavost pro ty, kdo slavkovské hřiště znají – nejlepší borci dosahovali ohromných délek, když šla rána po větru – například na poslední jamce hrálo několik nejdelších hráčů první ránu až na plošinu těsně pod greenem!
Druhým hitem dne, kromě rekordu a dobré hry našich, bylo umístění sedmi stacionárních kamer na rozhodující body hřiště. Sledovat se dá na počítači i na moderních mediálních prostředcích – Twitter, Instagram... Absolutní novinka, která se promotérovi turnaje Marku Filipovi náramně povedla: bleskově si jí všimla i Evropská tůra a rychle zařadila přenosy do své mediální sítě. Můžete se na ně podívat na www.AC2017.EU, poběží po oba zbývající dny. Přenosy zajišťuje pražská firma Vista Sport.

Text: Ivo Doušek, archivní foto: Ondřej Driml

Online scoring ZDE


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...