PGAC mruzekKarlovy Vary přivítají 5.-7. srpna profesionální šampionát PGA Czech ve hře na rány. Pilsner Urquell Czech PGA Strokeplay Championship 2012. Nejprestižnější golfová série ve střední a východní Evropě, Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2012, má za sebou již šest odehraných turnajů, při nichž se z prvenství radovali pouze čtyři hráči. Filip Mrůzek (na snímku) a Stanislav Matuš vyhráli dvakrát a Maďar Roland Hahn s Velšanem Ianem Campbellem triumfovali jednou.

Sezona se zatím odehrává podle not, které do ní zanesl Filip Mrůzek. Už od prvního turnaje na Kunětické Hoře ukazoval svou sílu. A i když premiérového letošního triumfu dosáhl až na čtvrtém turnaji na Tálích, vždy se umístil mezi nejlepšími čtyřmi. Vyrovnanost jeho výkonů je ohromující, a to ještě při posledním dílu Pilsner Urquell Czech PGA Tour v Sokolově svedl tuhý boj o cennou trofej z Czech PGA Masters v play off se Stanislavem Matušem. Mrůzek je označován za hlavního adepta na vítězství i v Karlových Varech, kde přesně před rokem prošel až do rozehrávky. V ní byli jeho soupeři Lukáš Tintěra a vítězný Stanislav Matuš.

Stanislav Matuš dokázal Filipa Mrůzka dvakrát v přímé konfrontaci zdolat i v této sezoně. Nejprve na Kunětické Hoře šli spolu v závěrečném flightu a pevnější nervy prokázal právě profesionál z Dýšiny. Podruhé uspěl Matuš v už zmiňované rozehrávce v Sokolově, kde o jeho triumfu rozhodla až třetí jamka play off. Na Czech PGA Masters působil Matuš velice sebevědomým dojmem a směle může pomýšlet na nejvyšší příčku i v Karlových Varech. Že se mu v Olšových Vratech daří, prokázal už perfektně zvládnutým finálovým kolem i play off před rokem.

V Karlových Varech budou mít nejvyšší ambice také další elitní čeští golfisté. Martin Příhoda se pravidelně zapojuje do boje o nejvyšší příčky. Stejně tak i Rudolf Nechanický nebo Robert Schovánek. Do dobré formy se dostává i Petr Nič a nesmíme opomenout nováčka na Pilsner Urquell Czech PGA Tour Štefana Páleníka. Na hřišti, kde vyrůstal a dodnes pár stovek metrů od něho bydlí, by rád uspěl Lukáš Tintěra. Finalista kvalifikační školy European Tour 2012 osmnáct jamek v Olšových Vratech dokonale zná a své zkušenosti může naplno uplatnit.

Na českou špičku se chystají i kvalitní zahraniční golfisté. Roland Hahn a Ian Campbell svou třídu letos prokázali. Mezi nejlepší by chtěl patřit i Leo Astl. Rakušan se na Pilsner Urquell Czech PGA Tour vrací opět po roce a bohatší o další zkušenosti z turnajů EPD Tour, Alps Tour a Challenge Tour.

Pro vítěze je při Pilsner Urquell Czech PGA Strokeplay Championship připravena i speciální prémie. Nejlepší hráč turnaje se může těšit na pivo Pilsner Urquell na rok zdarma, když obdrží 365 plechovek slavného ležáku z Plzně.

DOTACE 500 000 Kč

VÍTĚZ 2011 Stanislav Matuš

PROGRAM TURNAJE
neděle 5. 8. 2012 10:30 Pro-Am
pondělí 6. 8. 2012 8:00 1. kolo turnaje PRO – start z jamky č. 1
úterý 7. 8. 2012 2. kolo turnaje PRO

HŘIŠTĚ
KARLOVY VARY – OLŠOVÁ VRATA
DÉLKA: 6 167 m
PAR: 72
Původní 9 jamkové hřiště o rozloze 2,3 ha se nacházelo u dnešního Gejzírparku v jižní části Karlových Varů.
Z důvodu rostoucí popularity o tento sport se v roce 1928 začalo vážně diskutovat o vybudování nového hřiště s 18 jamkami. Z tohoto důvodu byl městskou radou požádán Ing. F. Gross z Inter-Club Country ve Vídni o pomoc při výběru nejvhodnějšího terénu v okolí Karlových Varů. Z možných variant byla vybrána lokalita v katastru obce Olšová Vrata.
Plány na postavení nového hřiště byly svěřeny nejznamenitějšímu odborníku své doby, pařížskému architektu C. Noskowskimu, pod jehož vedením bylo samotné osmnáctijamkové hřiště dostavěno v roce 1933. V souvislosti s hospodářskou krizí a následně válečnými událostmi se však nepodařilo uskutečnit celý projekt včetně postavení klubovny. Od roku 1948 byl golf postaven mimo zájem společnosti a prakticky až s nástupem akciové společnosti Golf Resort Karlovy Vary se provozování hřiště v Karlových Varech dostalo na profesionální úroveň.
Golf Resort Karlovy Vary a.s. vznikla spojením předních karlovarských firem v roce 1996 za účelem provozování sportovní činnosti, zejména golfu. Po odsouhlasení vítězného podnikatelského záměru předloženého Golf Resortem Karlovy Vary a.s. městskému zastupitelstvu, došlo k dlouhodobému pronájmu městských pozemků, na kterých se golfové hřiště nachází. Od této doby se akciová společnost stala investorem a správcem a od roku 2004 majitelem areálu.
Během krátké doby bylo hřiště zrekonstruováno. Proběhla výstavba nové klubovny, závlahového systému, odpališť, parkovací plochy, došlo k obnově veškerých travních povrchů, drenáží, vodních ploch, výstavbě nové cvičné louce a v neposlední řadě i strojového parku. I přes veškeré úpravy byl zachován původní ráz hřiště a zařadilo mezi renomovaná hřiště v Evropě

Text: FreeDrive, foto: J. Slezák


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...