mba banner

PGAC mruzekKarlovy Vary přivítají 5.-7. srpna profesionální šampionát PGA Czech ve hře na rány. Pilsner Urquell Czech PGA Strokeplay Championship 2012. Nejprestižnější golfová série ve střední a východní Evropě, Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2012, má za sebou již šest odehraných turnajů, při nichž se z prvenství radovali pouze čtyři hráči. Filip Mrůzek (na snímku) a Stanislav Matuš vyhráli dvakrát a Maďar Roland Hahn s Velšanem Ianem Campbellem triumfovali jednou.

Sezona se zatím odehrává podle not, které do ní zanesl Filip Mrůzek. Už od prvního turnaje na Kunětické Hoře ukazoval svou sílu. A i když premiérového letošního triumfu dosáhl až na čtvrtém turnaji na Tálích, vždy se umístil mezi nejlepšími čtyřmi. Vyrovnanost jeho výkonů je ohromující, a to ještě při posledním dílu Pilsner Urquell Czech PGA Tour v Sokolově svedl tuhý boj o cennou trofej z Czech PGA Masters v play off se Stanislavem Matušem. Mrůzek je označován za hlavního adepta na vítězství i v Karlových Varech, kde přesně před rokem prošel až do rozehrávky. V ní byli jeho soupeři Lukáš Tintěra a vítězný Stanislav Matuš.

Stanislav Matuš dokázal Filipa Mrůzka dvakrát v přímé konfrontaci zdolat i v této sezoně. Nejprve na Kunětické Hoře šli spolu v závěrečném flightu a pevnější nervy prokázal právě profesionál z Dýšiny. Podruhé uspěl Matuš v už zmiňované rozehrávce v Sokolově, kde o jeho triumfu rozhodla až třetí jamka play off. Na Czech PGA Masters působil Matuš velice sebevědomým dojmem a směle může pomýšlet na nejvyšší příčku i v Karlových Varech. Že se mu v Olšových Vratech daří, prokázal už perfektně zvládnutým finálovým kolem i play off před rokem.

V Karlových Varech budou mít nejvyšší ambice také další elitní čeští golfisté. Martin Příhoda se pravidelně zapojuje do boje o nejvyšší příčky. Stejně tak i Rudolf Nechanický nebo Robert Schovánek. Do dobré formy se dostává i Petr Nič a nesmíme opomenout nováčka na Pilsner Urquell Czech PGA Tour Štefana Páleníka. Na hřišti, kde vyrůstal a dodnes pár stovek metrů od něho bydlí, by rád uspěl Lukáš Tintěra. Finalista kvalifikační školy European Tour 2012 osmnáct jamek v Olšových Vratech dokonale zná a své zkušenosti může naplno uplatnit.

Na českou špičku se chystají i kvalitní zahraniční golfisté. Roland Hahn a Ian Campbell svou třídu letos prokázali. Mezi nejlepší by chtěl patřit i Leo Astl. Rakušan se na Pilsner Urquell Czech PGA Tour vrací opět po roce a bohatší o další zkušenosti z turnajů EPD Tour, Alps Tour a Challenge Tour.

Pro vítěze je při Pilsner Urquell Czech PGA Strokeplay Championship připravena i speciální prémie. Nejlepší hráč turnaje se může těšit na pivo Pilsner Urquell na rok zdarma, když obdrží 365 plechovek slavného ležáku z Plzně.

DOTACE 500 000 Kč

VÍTĚZ 2011 Stanislav Matuš

PROGRAM TURNAJE
neděle 5. 8. 2012 10:30 Pro-Am
pondělí 6. 8. 2012 8:00 1. kolo turnaje PRO – start z jamky č. 1
úterý 7. 8. 2012 2. kolo turnaje PRO

HŘIŠTĚ
KARLOVY VARY – OLŠOVÁ VRATA
DÉLKA: 6 167 m
PAR: 72
Původní 9 jamkové hřiště o rozloze 2,3 ha se nacházelo u dnešního Gejzírparku v jižní části Karlových Varů.
Z důvodu rostoucí popularity o tento sport se v roce 1928 začalo vážně diskutovat o vybudování nového hřiště s 18 jamkami. Z tohoto důvodu byl městskou radou požádán Ing. F. Gross z Inter-Club Country ve Vídni o pomoc při výběru nejvhodnějšího terénu v okolí Karlových Varů. Z možných variant byla vybrána lokalita v katastru obce Olšová Vrata.
Plány na postavení nového hřiště byly svěřeny nejznamenitějšímu odborníku své doby, pařížskému architektu C. Noskowskimu, pod jehož vedením bylo samotné osmnáctijamkové hřiště dostavěno v roce 1933. V souvislosti s hospodářskou krizí a následně válečnými událostmi se však nepodařilo uskutečnit celý projekt včetně postavení klubovny. Od roku 1948 byl golf postaven mimo zájem společnosti a prakticky až s nástupem akciové společnosti Golf Resort Karlovy Vary se provozování hřiště v Karlových Varech dostalo na profesionální úroveň.
Golf Resort Karlovy Vary a.s. vznikla spojením předních karlovarských firem v roce 1996 za účelem provozování sportovní činnosti, zejména golfu. Po odsouhlasení vítězného podnikatelského záměru předloženého Golf Resortem Karlovy Vary a.s. městskému zastupitelstvu, došlo k dlouhodobému pronájmu městských pozemků, na kterých se golfové hřiště nachází. Od této doby se akciová společnost stala investorem a správcem a od roku 2004 majitelem areálu.
Během krátké doby bylo hřiště zrekonstruováno. Proběhla výstavba nové klubovny, závlahového systému, odpališť, parkovací plochy, došlo k obnově veškerých travních povrchů, drenáží, vodních ploch, výstavbě nové cvičné louce a v neposlední řadě i strojového parku. I přes veškeré úpravy byl zachován původní ráz hřiště a zařadilo mezi renomovaná hřiště v Evropě

Text: FreeDrive, foto: J. Slezák


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
interior 2020

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...