mmcr1Po velmi dramatickém finálovém kole Mezinárodního mistrovství ČR na brněnské Kaskádě se stal vítězem Ital Lorenzo Scotto, který zahrál 4 kola s celkovým skóre 4 rány pod par, a titul tak získal s na první pohled bezpečným náskokem dvou úderů před stříbrným Ondřejem Lieserem. Na třetím místě skončil další Ital Andrea Bolognesi. Kategorii žen dominovala Karolína Vlčková (na fotografii s vítězným Italem).

Před poslední jamkou vedl Ital Scotto o jednu ránu před Lieserem a o tři před Bolognesim. Poslední jamku nejdříve zdramatizovali oba Italové, když Bolognesi míč v husté trávě vodní překážky ztratil a Scotto ve stejné vodní překážce míč našel, ale z vysoké trávy nemohl atakovat green. Jenže Ondra Lieser nabídnutou šanci nevyužil a ze 140 m zahrál míč do vody.
Do desítky se z našich dostali ještě Cyril Suk (v posledním kole přinesl z celého pole nejlepší výsledek 66/-6), 4. místo, Michal Pospíšil 7. místo a Tadeáš Sedláček 9. místo. Nutno přiznat, že MMČR 2012 ovládli Italové, když obsadili 5 míst z deseti.

mmcr2

Zleva: stříbrní Lucie Hinnerová a Ondřej Lieser, zlatí Karolína Vlčková a Lorenzo Scotto a bronzoví Andrea Bolognesi a Katja Pogacar

Na rozdíl od mužské byla soutěž žen již v české režii, a když Karolina Vlčková přes natažený hrudní sval odolala velmi soustředěnému výkonu Lucie Hinnerové z domácího GC Brno, mohla se s náskokem 3 ran radovat po 72 jamkách z vítězství i mistrovského titulu. Na třetím místě se umístila Slovinka Katja Pogacar.

Mužská část mistrovství měla díky zahraniční konkurenci velmi dobrou sportovní úroveň. Je škoda, že čeští hráči působili unaveným dojmem. Jedině Ondřej Lieser dokázal držet krok. Příliš nabitý kalendář dává hráčům asi pořádně zabrat. Brněnská Kaskáda byla na turnaj skvěle připravená a hřiště bylo ve výborné  kondici. Oříškem tak mohly být sice korektní, ale velmi rychlé greeny.

Tradiční součástí MMČR je i Nations Cup, ve kterém se v roce 2012 prosadily týmy:
Itálie I., Česká republika a Itálie II (v kategorii mužů) a Česká republika I, Česká republika III a Česká republika II (v kategorii žen)

Kompletní výsledky najdete ZDE>>>

Text: Juraj Werner, foto: J. Slezák


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...