beroun-brun-750Golfovou parádu předvedl ve finálovém kole Czech Open 2022 Aleš Kořínek. Zahrál 60 ran, vytvořil nový rekord berounského hřiště a díky tomu dokázal i dohnat i dosud suverénně vedoucí Juliena Bruna (na snímku). Oba nakonec dohráli po 72 jamkách se skóre -23 a o vítězi muselo rozhodnout až play-off. V něm už měl navrch favorizovaný Francouz.

Před začátkem finálové rundy Czech Open na hřišti Royal Beroun Golf Clubu byly karty rozdané jasně – Brun vedl se skóre -16 s náskokem čtyř ran před svým klubovým parťákem z Albatrossu Michalem Pospíšilem. Něco na tom mohl změnit jen mimořádný výkon některého z pronásledovatelů, nebo naopak totální selhání dosud suverénně hrajícího Francouze.

Platila první varianta. Mimořádný výkon předvedl Kořínek, který zahrál 12 ran pod par a atakoval dokonce i magickou 59. „Je to moje nejnižší skóre. Ráno jsem říkal Michalu Pospíšilovi, že zkusíme Frantíka Juliena potrápit. A víc jsem pro to asi nemohl udělat," konstatoval bývalý brankář fotbalového Zlína.

Ve finálové rundě zahrál osm birdie a navíc ještě dva eagly. Chyboval jen jednou na pětiparové sedmičce, kde mu míček odskákal do vody, ale nakonec zachránil par. „Vymáčkl jsem ze sebe maximum. Bylo to výjimečné a hrál jsem mimořádně dobře," dodal Kořínek, který nakonec dohrál s výsledkem -23.

A musel čekat, jak dohraje Brun v posledním flightu. Třicetiletému hráči DP World Tour stačilo na závěrečné osmnáctce birdie, aby vyhrál, ale druhou ranou přestřelil green, míček skončil ve vodě, a tak nakonec zachraňoval par a muselo se rozhodnout v play-off na jamkách 6, 1 a 18.

Hned na šestce zahrál Brun birdie, z jedničky odešli oba hráči s parem a na osmnáctce měl Kořínek šanci si vynutit pokračování play-off, ale míček po jeho puttu jen projel okrajem jamky.
„Přiznávám, že jsem nečekal, že bude rozhodovat až play-off. Aleš ale zahrál naprosto fantastické kolo. Ani já nehrál špatně, finálovou rundu sedm pod par, ale chyboval jsem na osmnáctce. Hrál jsem druhou ránu z lehkého roughu a míček letěl dál, než jsem počítal," popsal okamžik, kdy poslal svůj míček do vody.

„Byl to pro mě perfektní trénink před Czech Masters. Hřiště bylo ve skvělé kondici, těžká konkurence a konec jsem musel zvládnout pod velkým tlakem. S Alešem jsem už jednou play-off hrál, asi před třemi roky na Hluboké a tam jsem s ním prohrál. Tak to máme 1:1, usmíval se první zahraniční vítěz Czech Open.

„Rozhodla první jamka rozstřelu, Julien proměnil docela dlouhý putt, já ne. Ale on si vítězství zasloužil, protože hrál výborný a vyrovnaný golf po celá čtyři kola," uznal Kořínek, jehož 60 ran je novým rekordem berounského hřiště.
Třetí skončil s odstupem osmi ran loňský vítěz Filip Mrůzek, který ve finálové rundě zahrál 4 rány pod par. „Moje hra byla dobrá, užil jsem si celý turnaj. Byl skvělý, hřiště ve skvělé kondici, jen jsem neporozuměl některým nesmyslným pin pozicím. Třeba ta na osmnácté jamce mi přišla jako totální nesmysl, jamka na šikmé ploše, tyč byla nakřivo. To jediné se mi nelíbilo. Jinak celý turnaj chválím," konstatoval Mrůzek, který sice přišel o rekord hřiště, ale stále drží rekordní skóre turnaje z loňska 24 ran pod par.
Pozici nejlepšího amatéra na Czech Open obhájil z loňska Matěj Bača, který letos skončil šestý se skóre -13. „To mě těší, i když letos jsem měl horší skóre i umístění než loni. Dneska to ode mě byla asi nejklidnější runda. Mohl jsem se opřít o hru z týčka, ale zklamalo mě puttování. S tím se poslední dobou trápím," poznamenal Bača.

Text: TZ, Alois Žatkuliak
Foto: Zdeněk Sluka

Konečné výsledky turnaje naleznete zde: https://www.cgf.cz/cz/turnaje/turnaje-vyhledavani/turnaj/vysledkova-listina-kategorie?id=688557144&categoryId=688557160


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...