aramco-750Do turnaje ze série Aramco Team Series ve Španělsku zasáhnou tentokrát tři Češky. Jana Melichová (vpravo), Kristýna Napoleaová (uprostřed) a Tereza Melecká (vlevo), kterou si do svého týmu pro turnaj v Sotogrande vybrala kapitánka Jessica Korda. Na týmových turnajích jako je právě ten v Sotogrande si kapitánky do čtyřčlenných týmů vybírají jednu hráčku z okruhu, další z okruhu jim nalosuje počítač a čtvrtou hráčkou je poté jedna z amatérek.

"V úterý proběhl draft, během kterého si kapitánky vybíraly hráčky. Dočkala jsem se obrovského a milého překvapení. Ze začátku jsem byla malinko nervózní, ale po pár minutách konverzace jsem zjistila, že je Jessica moc milá a sympatická žena. Doufám, že si to společně užijeme a budeme úspěšné," říká Melecká.

Z týmového systému turnaje má radost Jana Melichová, kterou si do týmu vybrala Francouzka Pauline Bouchardová. "Mám pocit, že to tady má úplně jinou atmosféru. Golf je individuální sport, takže týmová soutěž je během sezóny příjemná změna."

"Jsem ráda, že si mě vybrala skvělá mladá hráčka, jakou je Pauline," říká Melichová. "Pro Terku bude spolupráce s Jessicou obrovský zážitek a zkušenost. Určitě si z toho odnese hodně do dalších turnajů," dodává.

Kristýna Napoleaová, která letos brala druhé místo na štědře dotovaném turnaji v Saúdské Arábii, hraje ve Španělsku v týmu s Němkou Olivií Cowanovou. "Vyfasovala jsem super tým, ale asi ne tak dobrý jako Terka Melecká," směje se Napoleaová.

Turnaj v Sotogrande s dotací jednoho milionu dolarů (24,2 milionu korun) odstartoval ve čtvrtek a končí v sobotu.

Text a foto: TZ, David Janeczek, Sportegy

Výsledky sledujte ZDE:
https://ladieseuropeantour.com/reports-page/?tourn=2019&tclass=rnk&report=tmscores~season=2022~params=P*1SRC01~


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...