Golf v ČR

Pohár získává počtvrté Sever

Českou amatérskou golfovou sezonu již pátý rok v řadě neformálně zahajuje utkání 6členných ženských týmů, výběrů z klubů po pomyslném rozdělení České republiky na Sever a Jih. To letošní se uskutečnilo 24.–25. dubna v Beřovicích. Po sobotě se sice Jih ujal slibného vedení 4:2, v závěrečných dvouhrách ale exceloval Sever a po shodném výsledku 6:6 se na pohár počtvrté v řadě zapsala jména hráček Severu, obhajujících vítězství z loňského roku.
Šestičlenný tým Severu tvořily Adéla Cejnarová (GCERP), Kristina Hostáková (GCHKR), Kristýna Pavlíčková (GCERP), Denisa Pavlíková (GKCEE), Klára Spilková (GCERP) a hrající kapitánka Martina Dorníková (GCERP). Stejně početný výběr Jihu ČR reprezentovaly Barbora Baková (GCOLO), Irena Foretová (GCAUS), Kateřina Sluková (GCOLO), Kateřina Vlašínová (GCAUS), Karolína Vlčková (GKLIS) a hrající kapitánka Emily Curry-Bartoňová (GCKON). Zdroj: cgf.cz

Výsledky jednotlivých zápasů

Pravidla - test

Bude Solheim Cup 2015 v České republice?

Z oficiálních zdrojů bylo potvrzeno, že promotérská společnost Quirit alfa, která pořádá turnaj Czech Open 2010 v rámci European PGA Tour, podala oficiální žádost o uspořádání Solheim Cupu na území České republiky na rok 2015. Oficiální přednesení žádosti se očekává na zasedání vedení Ladies European Tour na konci dubna. V případě úspěchu by se Česká republika stala teprve pátou zemí v Evropě, na jejímž území se odehraje tato významná událost.
Vrcholné klání ženských družstev Evropy a USA – Solheim Cup, které se koná každé dva roky, by se mohlo uskutečnit v České republice. V roce 2011 se bude nejprestižnější ženský turnaj družstev hrát v irském Killen Castle, 2013 soutěž uspořádá Colorado a v roce 2015 by se hostitelskou zemí mohla stát Česká republika.
Zdroj: Vít Koďousek, press officer and media manager Czech Open 2010

Více informací o Solheim Cupu 2011

Fitting holí Titleist a Cobra, 12.–14. dubna, Mladá Boleslav, Sand Martins Holes, 9.00–17.00

Rezervujte si čas své návštěvy a přijďte si vyzkoušet nejnovější produkty značky Titleist společně s nejlepšími domácími profesionály i špičkovými amatéry, hráči národního týmu Klárou Spilkovou, Jiřím Kordou, Alešem Procházkou, Johankou Šteindlerovou a dalšími.
Zodpovídat jakékoli dotazy související s výběrem holí a jejich úpravou na míru (fitting) budou Petr Skopový, Ondřej Lébl, Roman Svoboda, Ondřej Žatečka a další.
Čas návštěvy si rezervujte u Petra Tomáška, tel.: 736 633 230, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Golfové hole "Made in China" a naše budoucnost

Onehdy jsem se vypravoval na golf. Byla sobota dopoledne a já měl dost času, abych si vše nachystal. Dal jsem golfové hole „Made in China“ do bagu „Made in China“. Do ochranného vaku „Made in China“ jsem hodil vozík „Made in China“. Pak jsem si oblékl polo tričko „Made in India“, kalhoty „Made in Mexiko“, svetr „Made in Pakistan“ a připravil si golfové boty „Made in Indonesia“ do tašky „Made in Philippines“. Ještě jsem dal do kapsy rukavici „Made in Singapur“ a byl jsem připravený.

GC Hostivař má již 3 000 členů!

Přestože ve výroční zprávě ČGF již u hostivařského klubu více než tři tisícovky členů figurovaly, překonali v Hostivaři tuto bariéru podle vlastní metodiky a počítání aktivních členů až 1. dubna 2010, kdy se 3tisícím členem, přesněji řečeno členkou, stala Dana Roubíčková s HCP 54. Prezident největšího českého golfového klubu Jiří Martinka říká: „Osobně mám největší radost z toho, že golf se opravdu stává super rekreačním sportem pro tisíce lidí a že náš hostivařský areál je pro řadu z nich místem, kde si jej mohou dosyta užívat i ve všední dny, třeba odpoledne po práci.“

Více o Hostivaři

Šest divokých karet ve hře začátkem května na Čeladné

Turnaj ze seriálu nejvyšší evropské ženské profesionální série (LET), který se pod názvem Allianz Slovak Open 2010 uskuteční na slovenských Tálích 27.–30. května, vyhlásil místo, termín a podmínky kvalifikačního turnaje, kde bude ve hře 6 divokých karet. Kvalifikace je otevřená pro profesionální i amatérské golfistky (3 karty získávají profesionálky, 3 amatérky) a o držitelkách rozhodnou dvě ostrá kola na Old Course Prosper Golf Clubu Čeladná, navazující na cvičné kolo ze 30. dubna. Amatérky musí mít hendikep 3 a lepší, věk minimálně 15 let. Uzávěrka přihlášek 25. 4. 2010 v 15.00.

Více informací o Slovak Golf Open

Více o Čeladné

Přihlášení Golf News

Poradna

Úleva od psychického překážení

Hráčův míč leží jen několik centimetrů vedle spinkleru. Sprinkler mu ale nepřekáží ani v postoji ani ve švihu, pouze ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...