Brother-leaderboard
Golf v ČR

15.–17. června v Ropici o 80 tisíc!

Czech PGA Match Play Championship Ropice Trophy 2010 je jediným turnajem v sezoně Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2010, který se nehraje na rány, ale na jamky. Stejně tak na žádném jiném turnaji není právě z důvodu hry na jamky omezený počet účastníků. Jamkovka se už tradičně odehraje v Ropici a do turnaje zasáhne 32 profesionálů.

Celý článek...

ABF-fordecor

V čele žebříčku zatím Petr Skopový, rozhodovat se ale bude také v Ropici

Na začátku června zveřejnila česká PGA průběžný stav žebříčku, rozhodujícího kritéria pro přidělení divokých karet pro turnaj Czech Open 2010 na Čeladné, jenž je zařazen do série European Tour. Šanci zahrát si se světovou elitou dostanou čtyři profesionálové, kteří jsou členy PGAC a zároveň i občany České republiky. Jistotu už má vítěz Order of Merit PGAC 2009 Marek Nový. O další tři místa se bojuje na všech profesionálních turnajích, včetně nejprestižnější domácí série Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2010. Určující pro přidělení zbývajících tří volných karet bude výhradně pořadí Order of Merit PGAC. Na Čeladnou se mohou těšit tři nejlepší v aktuálním pořadí k 3. 8. 2010. Dnes – o dva měsíce dříve – by si karty rozebrali Petr Skopový, Lukáš Lizánek a Viktor Skalle. V patách ale mají ambiciózní soupeře, kteří by Čeladnou určitě nepohrdli, a tak se můžeme těšit na dramatickou podívanou už na jamkovém mistrovství PGAC, které se hraje 15.–17. června v Ropici!

Evropský šampionát US Kids ve znamení českých barev

Skotské Gullane hostilo ve dnech 1.–3. 6. 2010 více než 400 dětí z celého světa na III. ročníku US Kids Golf European Championship a jako již tradičně se tohoto podniku účastnila i početná česká výprava. Vždyť zde startovalo 22 našich reprezentantů na základě kvalifikačních kritérií a tři hráči startovali na nominační kartu pořadatele. A nejeli sem nadarmo. Česká republika na letošním evropském šampionátu zažila jeden z největších úspěchů v pětileté historii fungování tohoto projektu na poli českého golfu.
Svou kategorii chlapců do 10 let doslova ovládl Matyáš Zapletal, ve které zvítězil s náskokem 7 ran, v kategorii chlapců do 14 let se musel Šimon Zach zase spokojit „jen“ se stříbrem až po neúspěšném play-off. V kategorii dívek do 9 let určitě odvedla dobrou práci i Natálie Chocholová, která odolala tlaku soupeřek a uhájila bronz.

Více o U.S. Kids Golf Tour

Klára Spilková podruhé v řadě mistryní Německa

Po vynikajícím výkonu (67, 71, 72) a šťastném play-off s Dánkou Nicole Broch Larsen dokázala Klára Spilková po roce znovu zvítězit v Mezinárodním dorosteneckém mistrovství Německa, které od pátku 4. do neděle 6. června hostil Golf Club St. Leon-Rot.
Druhá Češka, která prošla cutem, Adéla Cejnarová obsadila nakonec 21. pozici po výsledcích 75, 77, 77 (+13).
Mezi chlapci dominoval člen GC St. Leon-Rot Moritz Lampert velmi kvalitními výkony 69, 66 a 69 ran (-12) a s úctyhodným náskokem sedmi úderů zvítězil před dvojicí svých pronásledovatelů. David Procházka obsadil 29. místo (72, 73, 75; +4), Vojtěch Dostál skončil až 44. se skóre 76, 72, 79; +11. Zdroj: cgf.cz

Filip Mrůzek vítězem Czech PGA Media Trophy 2010

V Berouně byl v pondělí 31. května dokonán druhým kolem třetí turnaj Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2010. Na Czech PGA Media Trophy překvapil všechny profesionály amatér Filip Mrůzek, který vedl už po prvním kole, ve kterém zahrál 66 ran. Osmnáctiletý talent se pak nenechal nijak vyvést z míry ani v závěrečném kole (možná i proto, že se nemusel „stresovat“ z velikosti případné výhry, jíž se musel jako amatér vzdát) a precizní hrou v paru (celkem 138/-6) potvrdil své vítězství z vedení po prvním kole, když svou hru s přehledem kontroloval. Druhý s odstupem 5 ran skončil Petr Skopový (72, 73, celkem 143/-1), který získává i nejvyšší peněžní odměnu 55 tisíc korun, třetí pozici obsadil Viktor Skalle (71, 73, celkem 144/PAR).

Více o PGAC

Flanagan: Do Česka chceme příští rok. Už se moc těším!

Když v neděli 30. května skončil ve slovenských Tálích turnaj nejvyšší ženské evropské profesionální série LET pronásledovaný nepřízní počasí, zhluboka si oddychl zejména promotér Alexander Flanagan ze společnosti Quirit Alfa, která vlastní práva na pořádání nejvyšších mužských i ženských profesionálních turnajů v Čechách i na Slovensku. „Byl to dobrý záměr a ostudu jsme si určitě neudělali. U žen jde navíc spíš o zábavu než o ryze profesionální sport, ony rády jezdí po nových akcích, zkoušejí nové destinace, nové turnaje… A myslím, že i dotace 350 tisíc eur není malá, a tak lze počítat s kvalitními hráčkami i v budoucnosti,“ tvrdí S. J. A. Flanagan.

Přihlášení Golf NewsPoradna

Úleva od psychického překážení

Hráčův míč leží jen několik centimetrů vedle spinkleru. Sprinkler mu ale nepřekáží ani v postoji ani ve švihu, pouze ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...