Spilkova DubKlára Spilková má za sebou třetí a nejlepší sezonu na evropském okruhu LET. Třikrát se objevila v elitní desítce, jako první Češka si zahrála British Open a ve finančním žebříčku se vešla do čtyřicítky. "Jsem hodně středně spokojená," řekla Spilková v rozhovoru ČTK po sezoně, kterou zakončila v sobotu 16. místem v Dubaji. Turnaj i rok podtrhla birdie na poslední osmnácté jamce. "Dala jsem devítimetrový pat a byla v euforii půl dne."

Dobrý pocit z roku má Spilková i proto, že skončila osmá v Maroku, sedmá na Slovensku a šestým místem v britském Denhamu si vylepšila osobní maximum na LET. Cutem ze 14 turnajů neprošla jen v Mnichově, kde se turnaj nedohrál, ve Francii odstoupila kvůli nemoci a neuspěla na British Open při své premiéře na majoru.
"Těšilo mě, že jsem dělala cuty jistě. Vždy jsem byla po druhém kole okolo třicátého místa, s čímž jsem nesmírně spokojená. Byla to klidná sezona, pohoda a žádné stresy," řekla golfistka, která v polovině prosince oslaví devatenáctiny.
Vyrovnanost výkonů bere za jeden z největších plusů sezony. "Neměla jsem výkyvy a mohla jsem někde vyhrát. Musí se to všechno sejít a vím, že na to mám, což je super," nevzdává se svého cíle, který opakuje - jednou turnaje LET vyhrávat.
Ke stabilním výkonům pomáhají Spilkové zkušenosti. S evropskou elitou hrála už třetí sezonu. "Už dobře vím, co a jak funguje a umím se s tím líp poprat," řekla. Pochvalovala si i zařazení gymnastiky do kondičního tréninku, spolupráci s Monikou Dvořákovou, která jí dělá druhým rokem caddie i tiskovou mluvčí.
Ve hře hodně pracovali s reprezentačním koučem Keithem Williamsem v Anglii na zlepšení švihu. Především na čistotě trefení míče. "Abych balon jednou netrefila super a druhý den hrozně. Ve všem je pohoda a vyrovnanost," řekla.
Na odměnách vydělala 53.239 eur, v přepočtu přes 1,4 milionu korun a obsadila 39. místo finančního žebříčku. "A v redukovaném pořadí jsem osmadvacátá, z toho mám taky radost, to je krásné," doplnila Spilková.
V příštím roce nejspíše absolvuje podobný program jako v minulých sezonách. Jen možná vyrazí na turnaje již v únoru do Austrálie. "To zatím není jisté, je to ve hvězdách. Záleží, jak se poskládají," usmála se trochu tajemně.
Rozhodně plánuje dokončit gymnázium Oty Pavla v Radotíně a bude se tak chystat na maturitu. "Plán je, že až dostuduju, tak do golfu půjdu naplno. Budu chtít hrát velké turnaje, umisťovat se na majorech. Teď jsem v poloviční fázi," řekla.
Zlepšit by co nejdříve chtěla své patování. I proto se zaměří na vybrání nového patru a doufá, že jí to pomůže. "Kdybych patovala, jako když mi bylo čtrnáct, tak bych byla do desítky. Ráda bych pozvedla patování tam, kde bylo, ale není to jen o patru a o rukách. Člověk si to musí hodně uvědomit v hlavě," řekla Spilková.
Jisté je, že do příští sezony vstoupí s novými holemi. Už je testovala v tréninku minulý měsíc, ale na turnaje je vezme až v roce 2014. "Ty staré dám na čestné místo, poděkuju jim, řeknu, že byly úplně skvělý a začnu pracovat s novými," prohlásila.

Zdroj: ČTK, foto: Tristan Jones, LET


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...