spilkova svkKlára Spilková dosáhla děleným šestým místem na turnaji v britském Denhamu svého nejlepšího výsledku na okruhu Ladies European Tour. Na začátku finálového kola dnes dokonce chvilku vedla, ale na závěrečné devítce chybovala a klesla.

S celkovým skóre jedenáct ran pod par se dělila o šesté místo s Dánkou Line Vedelovou. Ve finančním žebříčku LET se Spilková posunula na 19. místo, takže si poprvé zahraje British Open, které je na programu od 1. do 4. srpna v St. Andrews. Ladies European Masters vyhrála zkušená Australanka Karrie Webb, vítězka sedmi majorů, jež šla finále na 65 úderů.

Dosavadním maximem osmnáctileté Spilkové v elitní evropské sérii bylo sedmé místo, které vybojovala předloni v marockém Agadiru a letos ve slovenských Tálích.

V úvodních dvou dnech soutěže s dotací 400 tisíc eur (přes deset milionů korun) v Denhamu zahrála Spilková vždy 66 ran a dělila se o vedení s dvojicí hráček. Ve větrném finále zaznamenala na druhé jamce birdie a v čele se osamostatnila. Zbytek první devítky ale odehrála v paru a dostaly se před ni soupeřky, které skórovaly.

Na druhé devítce se projevily zkušenosti soupeřek a nervozita Spilkové, která poprvé v kariéře útočila na výhru na okruhu LET. Česká naděje zapsala tři bogey a jedno birdie a závěrečný den obešla hřiště s ránou nad par (73).

Text: ČTK, foto: archiv z Tálů


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...