jutanugarn US openNejvýznamnější turnaj LPGA Tour – US Open – zná svou vítězku. Podnik se uskutečnil už po třiasedmdesáté a na hřišti Shoal Creek čekaly hráčky náročné podmínky. Déšť, přerušování, časné budíčky a pochopitelně útoky soupeřek, z nichž nejvážnější se ukázaly být ty od Hyo Joo Kim. Ariya Jutanugarn však ustála všechny výzvy a po zásluze se těší z jednoho z nejcennějších, ne-li vůbec nejcennějšího titulu, jaký je v dámském profesionálním golfu k mání.

Dvaadvacetiletá Jutanugarn šla do finále s náskokem čtyř ran, ale nakonec zvítězila až v rozehrávce a do své sbírky přidala druhý major. „Je mi ctí zařadit se na seznam vítězek US Open, zvlášť když vidím všechna ta velká jména," vykládala thajská golfistka a poukázala na Anniku Söenstam, Karrie Webb, Se Ri Pak a Inbee Park, které stejný podnik ovládly v minulosti.

„Uvědomila si, že musí zabrat a znovu nalézt soutěživost, která ji zdobí. Soustředit se, oddat se věci a bojovat. Ve svém nitru věřila, že dokáže vyhrát," nechal do duše vítězky nahlédnout její švihový kouč Gary Gilchrist.

Turnaj měl i české zastoupení v podobě Kláry Spilkové (+6), jež na US Open startovala poprvé. Do finálových bojů se nicméně nepodívala, třebaže ji od úspěchu dělily jen dvě rány. Hranice cutu se zastavila na +4 úderech.

Kompletní výsledky turnaje na www.lpga.com/tournaments/uswomensopenconductedbytheusga/results

Foto: LPGA Tour


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...