Spilkova BO1„Jsem moc ráda, že jsem se na tenhle turnaj dostala," kometuje svou účast na Ricoh Women´s British Open 2013 (hrálo se 2.–4. srpna) Klára Spilkvá. „Byl to veliký zážitek a zkušenost, že jsem mohla porovnat své hráčské schopnosti a dovednosti se světovou špičkou. Jsem za to velice ráda, protože vím, že mě čeká ještě dlouhá cesta a hodně práce k tomu tento turnaj vyhrát."

Spilková nejen ráda vzhlíží k vysokým cílům, ráda si je také plní. V pouhých osmnácti letech si zahrála svůj první turnaj, který patří do programu LPGA. Turnaj Ricoh Women's British Open se hrál ve svatostánku golfu – na hřišti Old Course v St. Andrews. V prvním kole zahrála výsledek 73 ran (+1), v tom druhém si pohoršila na 76 ran (+4). S celkovým výsledkem +5 pak neprošla cutem, který se ustálil na +1, a obsadila konečné dělené 95. místo.

Spilkova BO2Do prvního kola česká hráčka nastoupila v odpoledním čase 13.38 hodin v doprovodu Australanky Lindsey Wright, na kterou se čeští diváci mohou těšit příští týden na Dýšině, a Kolumbijkou Mariajo Uribe. Do skóre karty Spilková zapsala dvě birdie a tři bogey, což na první start v tak velkém turnaji nebyl vůbec špatný výsledek. Chtěla se především vyhnout pokud možno všem bankrům na hřišti, což se jí bohužel nepodařilo splnit. V písku uvízla za celou hru dvakrát, z toho jednou se dokázala zachránit a zahrát par. Podruhé už takové štěstí neměla, to když se dostala do bankru na jamce č. 13, nepřesnou první ránu zaplatila ranou na par, poté co musela pouze vyhrát míč pár metrů před sebe. Své první kolo komentovala slovy: „Počasí dnes bylo hezké, pršelo jen ze začátku hry a vítr foukal jen trochu. Dal se zahrát dobrý výsledek. Celkem dobře jsem patovala, vždycky mi jen ždibíček chyběl od zahrání více berdíků. Na druhé devítce jsem pak zahrála tři nešťastná bogey. Do bankru jsem se dostala jen dvakrát, z toho jednou jsem se dokázala ještě zachránit a zahrát par."

Do druhého kola přivál pověstný vítr, který zcela změnil hrací podmínky. Hned na jamce č. 2 Spilková zahrála první birdie, když skórovala z osmi metrů. Další a zároveň posledmí birdie zapsala na jamce č. 7 po přesné ráně do greenu. Poté už zapisovala jen samé pary a bogey. „Dnes to nevyšlo podle mých představ, paty mi nepadaly do jamky. Výsledek mě mrzí, ale na druhou stranu jsem si to moc užila," ohlédla se za druhým kolem.

„Jsem moc ráda, že jsem se na tenhle turnaj dostala. Byl to veliký zážitek a zkušenost. Mohla jsem porovnat své hráčské schopnosti a dovednosti se světovou špičkou. Jsem za to velice ráda, protože vím, že mě čeká ještě dlouhá cesta a hodně práce k tomu tento turnaj vyhrát. Bohužel se mi nepodařil zopakovat dobrý výsledek z předešlého turnaje, oba dva dny mě trápilo patování a dnes nás pozlobil silný vítr na druhé devítce. Už se moc těším, až si příští rok zahraji další ročník a postoupím cutem. Teď už se ale nejvíc těším na příští týden, kdy se hraje turnaj LET u nás na Dýšině," hodnotila své účinkování v turnaji Spilková.

Ještě o víkendu se česká profesionálka vrátí zpět do Prahy, aby mohla načerpat síly na další turnaj. Na programu je HONMA PILSEN GOLF MASTERS v Plzni na Dýšině, který se hraje od 9. do 11. Srpna 2013.

Text a foto: TZ, Monika Dvořáková

Průběžné pořadí ZDE>>>


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...