Hall OpenHned dvě české účastnice měl předposlední dámský major roku – Ricoh Women's British Open. Zatímco Klára Spilková si padesátým místem vylepšila své dosavadní maximum na nejprestižnějších akcích roku, Šideri Váňová uzavírala výsledkovou listinu a do víkendových kol neprošla.

Z pohledu Spilkové byla zásadní druhá runda, v níž uhrála nejlepší kolo na letošním Open. Díky 68 úderům se probila do další fáze turnaje. Po sobotním zakolísání (75) ve finále zabojovala (72) a polepšila si v konečném hodnocení o osm míst.

Zásluhou Georgie Hall měli největší důvod k oslavám domácí fanoušci. Na hřišti Royal Lytham & St. Annes, kde se pořádá i mužské Open, zapsala v součtu čtyř kol 271 úderů a o dvě rány přehrála Thajku Pornanong Phatlum. O další dvě rány zpět skončila třetí So Yeon Riu z Jižní Korey.

„Vždycky jsem v legrací říkávala, že se své první výhry na Tour dočkám rovnou na majoru," vykládala po skončení finále nadšeně Hall. „Nemohu uvěřit, že se to opravdu stalo. Hrála jsem velmi dobře, ale hlavně jsem výborně patovala," hodnotila své vystoupení. A čísla jí dávají za pravdu, v průměru zapisovala 28 patů na kolo, navíc se na závěr dokázala zachránit ve všech sedmi případech z písku. A to jsou bankry na tomto hřišti pověstným strašákem.

Kompletní výsledky na www.lpga.com/tournaments/ricohwomensbritishopen/leaderboard

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...