Golf v ČR Q-School European Tour: Z Fleesense žádný Čech nepostupuje

novyZ trojlístku českých profesionálů bojujících o postup do druhé kvalifikační fáze na nejvyšší evropskou profesionální sérii vydrželi v německém Fleesense „až do konce“ jen Marek Nový (na snímku) a Jan Ryba. Svou misi do úspěšného konce ale nedotáhl ani jeden z nich. Třetí z českých hráčů – Ondřej Lébl – v turnaji skončil již po třetím kole. Hrálo se 20.–23. září.

Reálnou naději na postup do druhé kvalifikační fáze měl Marek Nový. Škoda jen, že mu nevyšlo třetí kolo, v němž po dvou úvodních výsledcích v paru zahrál 75 ran. Na závěr předvedl 74 úderů, takže si bohužel nepolepšil. Celkově za všechna kola nasbíral skóre +5, což na úspěšné zakončení Q School bylo málo. Aby se dostal do 2. fáze kvalifikace, musel dnes nastřílet alespoň 67. Postup totiž bral konečný výsledek -2.

Poslední kolo se nepovedlo ani Janu Rybovi. Po 69 ranách ve třetím kole se v tom posledním propadl až na 80 úderů a postup mu za +13 zůstal na hony vzdálen. Jan Ryba je ale stále velice mladý hráč, který potřebuje sbírat zkušenosti. Ta z Fleesensee patří určitě k těm nejcennějším.

Do druhé fáze Q School, která se hraje na začátku prosince ve Španělsku, tak zasáhne trojice českých profesionálů, která uspěla před týdnem v rakouském Ebreichsdorfu - Jakub Kučera, Martin Příhoda a Lukáš Tintěra. Utkají se i s 22 hráči z Fleesensee. Nejlepším z nich byl Christoffer Lange z Dánska, který vyhrál o tři rány před trojicí švédských pronásledovatelů – Eliassonem, Glennemoem a Larrssonem.

Foto: pga.cz

 
Výsledky kvalifikace najdete ZDE

 


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...