Inzerce

puttovani smallPuttování je v golfu klíčová činnost. Slovo putting je odvozeno od anglického slova vložit. Jednoduše vložíte míč pomocí „vkládadla" (patr/putter) do jamky. Jak jednoduché. Dost možná je to typický příklad suchého anglického humoru.
Když se podíváme na počeštěný název pro naší oblíbenou činnost – puttování – vystihuje to podle mého názoru vkládání do jamky lépe. Totiž jako nekonečné putování za lepším výsledkem, dlouhým úspěšným puttem, nebo pro někoho, a není nás málo, alespoň pravidelně proměňovaným metráčkem (rozuměj putt vložený do jamky ze vzdálenosti jednoho metru).

Kamenné zápěstí
První tip z trilogie o puttování jsem pojmenoval „kamenné zápěstí". Trik spočívá v tom, že během celého pohybu nezměníte úhel mezi předloktím a rukou – zápěstí máte jako z kamene. Úhel, který nastavíte při založení, pak udržujete během celého pohybu. Přesně dle obrázku. Pro praváky je lepší držet si úhel na pravé ruce, pro leváky naopak.

Proč to funguje
A pozor – nejedná se o pouhý dril. Toto vnímání polohy zápěstí přenese pohyb z rukou do velkých zádových svalů, což je přesně to, co potřebujeme. Ruce jsou totiž neposedné a chtějí dělat neplechu. Jste-li nervózní, přebírají kontrolu a občas to prostě pošlou úplně jinam, než byste potřebovali. Mějte kamenné zápěstí a ukažte svým spoluhráčům, že metráčky vám mohou začít dávat!

Toto je první ze tří článků série o puttování, sledujte mé webové stránky, FB a Instagram – NovyGolf, ať nepřijdete o ostatní tipy. Nejlepší na této sérii je, že rady platí pro všechny druhy držení. Prostě držte si to, jak chcete, a já vám zlepším výsledky. Puttujte skvěle a hrajte „Nový" a lepší golf.

Autor: Marek Nový je profesionální trenér, který působí v resortu Darovanský dvůr v Břasech u Plzně, v Panorama Golf Resortu v Kácově a v Prague City Golf Clubu ve Zbraslavi u Prahy. Můžete ho znát jako redaktora časopisu Golf Digest nebo jako několikanásobného vítěze Order of Merit a turnajů PGA.

Odkaz na článek: https://www.gryyny.com/instruction/147/

Připravila: Lucie Novotná


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení Golf News

Poradna

Nehratelný míč u krtince v křoví

Můj míč skončil v nehratelné pozici v hustém křoví, přitom však ležel na krtinci. Mám nárok na beztrestnou úlevu?

Poradna

TaylorMade Burner vs. Cobra Fly-Z

Dobrý den, Mám dotaz na faiwayové dřevo Taylor Made Burner? Mám možnost ho výhodně koupit. Myslíte si, že je lepší ne ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...