puttovani smallPuttování je v golfu klíčová činnost. Slovo putting je odvozeno od anglického slova vložit. Jednoduše vložíte míč pomocí „vkládadla" (patr/putter) do jamky. Jak jednoduché. Dost možná je to typický příklad suchého anglického humoru.
Když se podíváme na počeštěný název pro naší oblíbenou činnost – puttování – vystihuje to podle mého názoru vkládání do jamky lépe. Totiž jako nekonečné putování za lepším výsledkem, dlouhým úspěšným puttem, nebo pro někoho, a není nás málo, alespoň pravidelně proměňovaným metráčkem (rozuměj putt vložený do jamky ze vzdálenosti jednoho metru).

Kamenné zápěstí
První tip z trilogie o puttování jsem pojmenoval „kamenné zápěstí". Trik spočívá v tom, že během celého pohybu nezměníte úhel mezi předloktím a rukou – zápěstí máte jako z kamene. Úhel, který nastavíte při založení, pak udržujete během celého pohybu. Přesně dle obrázku. Pro praváky je lepší držet si úhel na pravé ruce, pro leváky naopak.

Proč to funguje
A pozor – nejedná se o pouhý dril. Toto vnímání polohy zápěstí přenese pohyb z rukou do velkých zádových svalů, což je přesně to, co potřebujeme. Ruce jsou totiž neposedné a chtějí dělat neplechu. Jste-li nervózní, přebírají kontrolu a občas to prostě pošlou úplně jinam, než byste potřebovali. Mějte kamenné zápěstí a ukažte svým spoluhráčům, že metráčky vám mohou začít dávat!

Toto je první ze tří článků série o puttování, sledujte mé webové stránky, FB a Instagram – NovyGolf, ať nepřijdete o ostatní tipy. Nejlepší na této sérii je, že rady platí pro všechny druhy držení. Prostě držte si to, jak chcete, a já vám zlepším výsledky. Puttujte skvěle a hrajte „Nový" a lepší golf.

Autor: Marek Nový je profesionální trenér, který působí v resortu Darovanský dvůr v Břasech u Plzně, v Panorama Golf Resortu v Kácově a v Prague City Golf Clubu ve Zbraslavi u Prahy. Můžete ho znát jako redaktora časopisu Golf Digest nebo jako několikanásobného vítěze Order of Merit a turnajů PGA.

Odkaz na článek: https://www.gryyny.com/instruction/147/

Připravila: Lucie Novotná


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...