Rajmont APrvním Čechem, který se v nové sezoně objeví na European Tour, bude Adam Rajmont. Člena Relmost ProGolf Teamu čeká turnaj Madeira Islands Open s dotací 600 tisíc ruro. Hraje se od 19. do 22. března na hřišti Clube de Golf do Santo da Serra a jde zároveňo společnou akci s Challenge Tour, které na Madeiře teprve začne sezona.

Pro dvaadvacetiletého Rajmonta to bude druhý turnaj na European Tour po srpnovém D+D REAL Czech Masters. „Trénoval jsem celou zimu, nejvíc, co jsem zažil. Připravoval jsem se v Thajsku, v Emirátech, zkusil jsem si Gecko Tour ve Španělsku. Tam to bylo ale v neskutečně těžkých podmínkách – vítr, déšť a pět stupňů. Teď trénuju každý den v Praze. Ráno mám kondiční trénink, přes den jsem na drivingu a na hřišti v Hodkovičkách a večer chodím běhat, uvedl dvaadvacetiletý golfista, pro něhož půjde o druhou zkušenost z turnaje European Tour, když tu první získal vloni na D+D REAL Czech Masters.

Úspěchu na Madeiře přizpůsobil Rajmont i svůj odlet. „Letím už 8. března. Budu na místě o deset dnů dřív, abych si zvykl na místní prostředí, častý vítr a poznal co nejlépe hřiště." K dispozici navíc bude mít slavného kedíka. Je jím bývalý fotbalista Vladimír Šmicer, sám velmi dobrý golfista se single handicapem. „Zná mě odmalička. Pomůže mi hlavně po psychické stránce. Ve své kariéře zažil několikrát vypjaté a stresové situace, rozhodoval velké zápasy, proto si myslím, že to bude ideální parťák. Vím, že se na něho můžu spolehnout."

Turnaj se posunul v kalendáři o téměř dva měsíce dřív oproti loňsku, kdy se kvůli trvalé mlze stihla odehrát jen dvě kola. Březnový termín by měl podobný problém vyloučit. Loni hrál na Madeiře Marek Nový. Turnaj tehdy poznamenala smrt caddieho Iaina McGregora, který zemřel po infarktu přímo na hřišti. European Tour od té doby zavedla promotérům povinnost mít k dispozici přenosný defribrilátor.

Rozhodně nepůjde o ojedinělý start českého hráče na dvou nejvyšších evropských sériích. „Pracujeme celou sezonu na výměně karet, abychom našim hráčům zajistili pevný kalendář pro celý rok. Tím, že jsme pořadatelé tří turnajů, máme silné postavení mezi promotéry. Měníme desítky hracích karet na obou tour a máme připravené starty pro české hráče i na dalších turnajích v rámci European Tour," uvedl David Trunda, generální ředitel Relmostu.

Zdroj: Pavel Poulíček, marketingový ředitel Relmostu


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...