Tintera LukV Beleku skončila třetím turnajem turecká část letošního ročníku Pro Golf Tour, na níž ani tentokrát nechyběli čeští profesionálové. Po postupu Marka Nového na Challenge Tour jsme se ale umístění mezi nejlepšími nedočkali. Českým maximem je patnácté místo Stanislava Matuše z prvního turnaje Sirene Classic. Cutem pak prošel už jen Lukáš Tintěra při závěrečném dílu turecké minisérie, který dělil při Sueno Pines Classic 30. příčku.

Tintěra ale neměl do turnaje dobrý vstup a po 75 ranách v zahajovacím kole to spíš vypadalo, že si finálové kolo nezahraje. Největší paseku v Lukášově skóre kartě nadělalo triple bogey na jamce č. 10. Jenže druhý den zastihl českého golfistu v úplně jiném rozpoložení a po šesti birdie a třech bogey zahrál 69 ran a nejtěsnějším možným způsobem si vybojoval postup.
Finiš ho pak vrátil zpět k číslům z úvodního dne, když s jedním double bogey, čtyřmi bogey a dvěma birdie nasbíral 76 úderů. Dohromady se za všechna kola dostal na skóre +4 a za dělené 30. místo si vydělal 337, 50 euro.

Stanislav Matuš se do cutu nevešel o dvě rány a Jan Zedníček o pět úderů. Luboš Vávra v průběhu prvního kola z turnaje odstoupil.

Zásluhou skvělého prvního dne vyhrál turnaj Švýcar Ken Benz. Po úvodu za 64 ran mu stačilo k vítězství 71 ve druhém a 72 ran ve třetím kole. Benz se současně posunul do čela Order of Merit Pro Golf Tour.

Zdroj: Freedrive

Kompletní výsledky turnaje zde


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...