Tintera-win„Může mě mrzet osmnáctka, kdy se z kopce pálí na ostrovní jamku, možná jsem mohl hrát pohodlně na střed greenu ale já chtěl jít po tyči abych se loučil stylově ale bohužel poryv větru mi míček odnesl do vody. Celkově však převládá spokojenost. Už teď se těším na Kaskádu a pak na zaslouženou dovolenou na Bali," okomentoval strašidelný závěr celkový vítěz turnaje Lukáš Tintěra (143(/-1). S pokorným odstupem dvou úderů dělili druhé místo Ondřej Lieser, Viktor Janošík a nejlepší cizinec – slovenský borec Juraj Zvarík.

Vedoucí muž leaderboardu donesl celkově -1, především kvůli strašidelnému závěru na posledních třech jamkách – bogey, bogey, double bogey. Na vítězství to však pohodlně stačilo a ke své hře sdělil: „Nemám moc rád pozice, kdy před posledním dnem vedu – hlavou se honí různé myšlenky. Ale hned na prvním týčku jsem viděl, že to dnes půjde, že bude stačit hrát trpělivě a čekat na šance. Sice mi tam zpočátku nic nepadalo (na trojce jsem nedal metrový pat do birdie) ale čekání se vyplatilo, hned na pětce to tam spadlo. Nedělal jsem chyby, zlomilo se to na dvanáctce a hlavně na čtrnáctce, kde hráči často zapisují bogey nebo dokonce double bogey a já tam šel příjemné birdie. Poslední jamky už jsem hrál hlavou, viděl jsem na pojízdném leaderboardu, že mám pohodlný náskok a ten jsem udržoval. Může mě mrzet osmnáctka, kdy se z kopce pálí na ostrovní jamku, možná jsem mohl hrát pohodlně na střed greenu ale já chtěl jít po tyči abych se loučil stylově ale bohužel poryv větru mi míček odnesl do vody. Celkově však převládá spokojenost. Už teď se těším na Kaskádu a pak na zaslouženou dovolenou na Bali.

Roman Šebrle hrál prvních 13 jamek plus tři, pak byl penalizován dvěma trestnými ranami a přísný trest ovlivnil poslední tři jamky. Celkové dnešní skóre je 83, což zaostalo za jeho očekáváním.

Počasí v místě turnaje se dnes prudce zlepšilo, ráno sice bylo nutné o hodinu posunout start kvůli námraze, ale jinak bylo hřiště celý den zalité sluncem.

Turnaj se hrál jako dvoudenní (23.-24. září 2015) o celkovou dotaci ve výši 400 000 Kč.

Poslední turnaj letošní Czech PGA Tour se hraje na Kaskádě od 8. do 12. října pod názvem SurGal Clinic Grand Finále Kaskáda 2014.

Text a foto: Radovan Vrátný, Czech One

Výsledková liostina včetně výher ZDE>>>


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...