Challenge TintaTento týden se hraje teprve druhý z turnajů Challenge Tour. Po odložené Madeiře a zastávce v Keni přichází na řadu Challenge de Madrid. Hraje se na hřišti El Encín Golf Hotel, 30 kilometrů od španělské metropole. Do turnaje, který začíná mimořádně už ve středu, vstoupí tři Češi. Lukáš Tintěra, Daniel Suchan a Petr Gál. S nimi reprezentují RELMOST ProGolf Team ještě Holanďan Fonhof a Maďar Hahn.

„Mám za sebou tréninkové kolo. Je to delší otevřené hřiště s obrovskými greeny, jeden má na délku okolo 60 metrů, což jsem ještě nezažil. Z odpališť je těžké na něco mířit, nejsou tady téměř žádné záchytné body. Holá placka," informoval ze Španělska Lukáš Tintěra.
Ten má aktuálně výbornou formu. Během čtyř kol na Czech PGA Tour zaznamenal skóre -5, jednou skončil čtvrtý a podruhé třetí. I díky tomu se rozhodl, že svou letošní premiéru na Challenge Tour nebude odkládat až na květen, ale pojede už do Španělska.
Stejně jako Tintěra skončil na nedávném českém turnaji profíků dělený třetí Daniel Suchan. Týden po návratu ze zimní přípravy ve Spojených státech zahrál -4, což je jeho nejlepší turnajový výsledek mezi profíky.

„Výsledek na turnaji v Česku mě povzbudil a ukázal, že by se snad mohla zimní příprava projevit. Ale nechci nic předjímat. Hřiště tady ve Španělsku patří k delším s hodně tvarovanými a rozlehlými greeny," prohlásil Dan Suchan. Letošní premiéru na evropské scéně bude mít také Petr Gál. Nejzkušenější z českých golfistů současnosti. Odehraje 21. turnaj v rámci European Challenge Tour a pro úplnost dodejme, že, na European Tour posbíral už 11 startů.

„To, že získal RELMOST pět hracích karet na tomto nabitém turnaji, je důkazem toho, že jsme pro promotéry turnajů významným partnerem. Práce uplynulých let přináší čím dál větší efekt," doplňuje David Trunda, ředitel Relmostu.

Turnaj Challenge de Madrid se vrátil do kalendáře European Challenge Tour po roční pauze, kdy Španělsko zrušilo kvůli finanční krizi téměř všechny turnaje na úrovni Challenge a European Tour. Před dvěma lety vyhrál na stejném hřišti Francouz Calmels, z Čechů tehdy startoval Martin Příhoda a skončil 147.

Zdroj: Pavel Poulíček, Relmost


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...