Inzerce
Inzerce

Spilkova_TaleSymbolicky v den, kdy v Austrálii začala nová sezona Ladies European Tour, se představil také druhý ročník Raiffeisenbank Prague Golf Masters. Turnaj se vrací po loňské premiéře na hřiště Albatross ve Vysokém Újezdu u Prahy, ale v novém termínu 22.–24. června, kdy se 108 hráček opět utká na tři kola o celkovou dotaci 250 000 eur.

Změnu data si vyžádal přesun Women´s British Open na září, které loni patřilo právě golfistkám v Česku, ale nové místo v kalendáři je pozitivní. „Chtěli jsme být první ze všech nejdůležitějších profesionálních akcí u nás,“ uvedl na setkání s médii v Erpet Golf Centru promotér Robert Klotz z pořádající agentury Goram.
Dalším kladem termínu je fakt, že Raiffeisenbank Prague Golf Masters uzavře sérii čtyř červnových turnajových týdnů, po nichž následuje měsíční přestávka až do Evian Masters, takže golfistky budou mít na dlouhou dobu poslední šanci si zahrát tour.
Pořadatele netíží ani fotbalové mistrovství Evropy, jehož čtvrtfinálové zápasy proběhnou souběžně s turnajem. Výkopy jsou totiž stanoveny vždy až na 20.30, takže sportuchtiví fanoušci stihnou po golfu pohodlně dorazit k obrazovkám.

Opětovnou účast přislíbila anglická legenda Laura Davies, start už potvrdila Němka Caroline Masson, jedna z tváří turnaje. „Zajímají nás dále Melissa Reid, Lee Anne Pace, Diana Luna, Maria Verčenova nebo loňská vítězka Jade Schaeffer," řekl Robert Klotz.
Klára Spilková, která loni skončila na děleném 9. místě, podle sdělení svého otce účast na Raiffeisenbank Prague Golf Masters zvažuje. Pořadatelé doufají, že sedmnáctiletá profesionálka se rozhodne ke svému prospěchu, ale na její účast nijak netlačí.
Turnaj má k dispozici jedenáct divokých karet, z nichž deset by mohly dostat domácí golfistky. Prioritu vzhledem ke svým výkonům budou mít amatérky.

V polovině února začne předprodej vstupenek v sítích Ticketportal a Ticketstream. Základní cena je 200 Kč na den, na místě bude dvojnásobná. „Akce má svou určitou hodnotu, a proto nenabízíme vstup zdarma. Nabízíme kvalitní golf za velmi přijatelnou cenu. Současně chceme předprodejem zmapovat zájem diváků," uvedl Robert Klotz.

Turnajový rozpočet v celkové výši jeden milion eur je podle promotéra naplněn ze 60 až 70 procent. „Na rozpočtu se podílíme pětadvaceti procenty. Je to pro nás významná akce," řekl Rudolf Rabiňák, člen představenstva Raiffeisenbank.
Součástí turnaje se stane středeční dětský pro-am na Zbraslavi, kam budou pozváni mladí golfisté ze všech klubů a kde se tak jako loni představí nejlepší golfistky Ladies European Tour. „Bude to opět jedna z klíčových událostí Raiffeisenbank Prague Golf Masters,“ uvedl prezident České golfové federace Jan Jenčovský.

www.praguegolfmasters.eu


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Komentáře  

 
0 #6 redakce 2012-02-09 21:52
otázky bychom měli, a kolik, ale na tiskovku nikdo od Kláry nepřišel, ani ona, ani tatínek, ani Alan, ani nikdo z Volva, ani nikdo další z realizačního týmu...
Josef
Citovat
 
 
0 #5 František Ryzý 2012-02-08 22:15
Budiž, nechme pana Babického klidně spát :-) A co tedy pan Spilka? Neměl by se golfový novinář jménem svých čtenářů a potažmo jménem Klářiných fanoušků ptát PROČ? Proč si budeme muset zajet na Kláru do Maroka nebo do Dubaje?
Pokud jde o promotéra, jeho postoj ke startovnému úplně chápu a to ne kvůli nějakým ideálům, ale protože by to stejně nebylo k ničemu. Kdo by musel přijet, aby přilákal diváky? Jessica a Ivanovy dcery, ale museli by s nimi přijet i tatínkové... Pokud nebude hrát Klára obávám se, že divácká návštěva bude ještě tragičtější, než vloni (takže v případě Kláry by to startovné možná nebylo až tak od věci :-)
Citovat
 
 
0 #4 redakce 2012-02-06 16:36
Alana bych zatím nechal klidně spát. Podle promotéra větu "Klára svou účast zvažuje..." pronesl její tatínek.

Podle promotéra určitě nikomu nebude vyplacena ani koruna startovného, ani Kláře, ani Lauře ani komukoli jinému
Citovat
 
 
0 #3 Franta 2012-02-06 16:14
A navíc jediná česká golfistka s nadějí na slušné umístění zvažuje účast ... Je to samozřejmě její věc, ale mě to hlava nebere. Že by za tím stál Ing. Alan Babický, MBA, management :-(
Citovat
 
 
0 #2 redakce 2012-02-06 14:59
Doufejme, že ne, promotér totiž zájem diváků postavil na první místo v rozhodování, zda budou v pořádání turnaje pokračovat, či ne.

Na druhou stranu, když jsem loni viděl tu mizivou návštěvu na finále, kdy česká hráčka startovala v posledním flajtu, bylo hezky a turnaj se hrál nedaleko Prahy, nevím, nevím, zda si limitním počtem 7 500 diváků nepoložil promotér laťku příliš vysoko

J. Slezák
Citovat
 
 
0 #1 D. 2012-02-06 14:40
Bude opět tak malá návšteva jako minule?
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení Golf News

Poradna

Nehratelný míč u krtince v křoví

Můj míč skončil v nehratelné pozici v hustém křoví, přitom však ležel na krtinci. Mám nárok na beztrestnou úlevu?

Poradna

TaylorMade Burner vs. Cobra Fly-Z

Dobrý den, Mám dotaz na faiwayové dřevo Taylor Made Burner? Mám možnost ho výhodně koupit. Myslíte si, že je lepší ne ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...