Spilkova_TaleSymbolicky v den, kdy v Austrálii začala nová sezona Ladies European Tour, se představil také druhý ročník Raiffeisenbank Prague Golf Masters. Turnaj se vrací po loňské premiéře na hřiště Albatross ve Vysokém Újezdu u Prahy, ale v novém termínu 22.–24. června, kdy se 108 hráček opět utká na tři kola o celkovou dotaci 250 000 eur.

Změnu data si vyžádal přesun Women´s British Open na září, které loni patřilo právě golfistkám v Česku, ale nové místo v kalendáři je pozitivní. „Chtěli jsme být první ze všech nejdůležitějších profesionálních akcí u nás,“ uvedl na setkání s médii v Erpet Golf Centru promotér Robert Klotz z pořádající agentury Goram.
Dalším kladem termínu je fakt, že Raiffeisenbank Prague Golf Masters uzavře sérii čtyř červnových turnajových týdnů, po nichž následuje měsíční přestávka až do Evian Masters, takže golfistky budou mít na dlouhou dobu poslední šanci si zahrát tour.
Pořadatele netíží ani fotbalové mistrovství Evropy, jehož čtvrtfinálové zápasy proběhnou souběžně s turnajem. Výkopy jsou totiž stanoveny vždy až na 20.30, takže sportuchtiví fanoušci stihnou po golfu pohodlně dorazit k obrazovkám.

Opětovnou účast přislíbila anglická legenda Laura Davies, start už potvrdila Němka Caroline Masson, jedna z tváří turnaje. „Zajímají nás dále Melissa Reid, Lee Anne Pace, Diana Luna, Maria Verčenova nebo loňská vítězka Jade Schaeffer," řekl Robert Klotz.
Klára Spilková, která loni skončila na děleném 9. místě, podle sdělení svého otce účast na Raiffeisenbank Prague Golf Masters zvažuje. Pořadatelé doufají, že sedmnáctiletá profesionálka se rozhodne ke svému prospěchu, ale na její účast nijak netlačí.
Turnaj má k dispozici jedenáct divokých karet, z nichž deset by mohly dostat domácí golfistky. Prioritu vzhledem ke svým výkonům budou mít amatérky.

V polovině února začne předprodej vstupenek v sítích Ticketportal a Ticketstream. Základní cena je 200 Kč na den, na místě bude dvojnásobná. „Akce má svou určitou hodnotu, a proto nenabízíme vstup zdarma. Nabízíme kvalitní golf za velmi přijatelnou cenu. Současně chceme předprodejem zmapovat zájem diváků," uvedl Robert Klotz.

Turnajový rozpočet v celkové výši jeden milion eur je podle promotéra naplněn ze 60 až 70 procent. „Na rozpočtu se podílíme pětadvaceti procenty. Je to pro nás významná akce," řekl Rudolf Rabiňák, člen představenstva Raiffeisenbank.
Součástí turnaje se stane středeční dětský pro-am na Zbraslavi, kam budou pozváni mladí golfisté ze všech klubů a kde se tak jako loni představí nejlepší golfistky Ladies European Tour. „Bude to opět jedna z klíčových událostí Raiffeisenbank Prague Golf Masters,“ uvedl prezident České golfové federace Jan Jenčovský.

www.praguegolfmasters.eu


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...