StrougalFinálové kolo sedmého turnaje Pilsner Urquell Czech PGA Tour v Karlových Varech nabídlo velice dramatickou podívanou. O vítězi Pilsner Urquell Czech PGA Strokeplay Championship definitivně rozhodl až poslední putt Petra Štrougala. Zkušený profesionál ze Zbraslavi vedl už po prvním kole a svůj nepatrný náskok si držel i v průběhu závěrečného dne.

V klíčových okamžicích turnaje prokázal pevné nervy, ale současně i obrovské nadšení pro hru a velké golfové srdce.
Petr Štrougal šel do druhého kola s výsledkem 69 ran z úvodního dne a ve finále předvedl 72 úderů. Celkově zvítězil se skóre -3 a o ránu zdolal Filipa Mrůzka. O svůj nesmírně cenný turnajový titul musel ale tvrdě bojovat. Po bogey na šestnáctce a dohrání Filipa Mrůzka s výsledkem -2 potřeboval na poslední jamce zahrát k vítězství birdie a na play off par. Do greenu šel 45letý Petr Štrougal třetí ranou a efektním způsobem proměnil šestimetrový putt do birdie. „Věděl jsem, že ten putt musím dát a udělal jsem pro to maximum. Naštěstí jsem poslal míček na střed jamky, ale kdybych ji netrefil, tak bych přejel o dobré dva metry a tam by bylo těžké dohrát do paru," okomentoval závěrečný moment šťastný vítěz a doda, „už jsem dříve vyhrál několik turnajů včetně šampionátu na jamky, ale tohle je pro mě nesmírně vzácná výhra. Na domácí scéně nic většího vyhrát nejde."

Největší tlak na Petra Štrougala vyvíjel v závěru Filip Mrůzek. Nejlepší hráč sezony Pilsner Urquell Czech PGA Tour se přenesl i přes double bogey na šestce a na konci zaútočil dvěma birdie na jamkách č. 16 a 18. Na Petra Štrougala ale mohutný finiš nakonec o jedinou ránu nestačil. Mrůzek nicméně opet potvrdil, že má letos skvělou formu a nesmírně vyrovnanou výkonnost. Na všech turnajích se dvacetiletý mladík umístil vždy mezi nejlepšími čtyřmi hráči a v Karlových Varech přidal ke dvěma prvenstvím třetí druhé místo. Tím si upevnil své vedení v Order of Merit Pilsner Urquell Czech PGA Tour.

O třetí pozici se podělili dva golfisté. Nejlepšího výsledku na Pilsner Urquell Czech PGA Tour dosáhl Australan Josh Whitehouse, který ukázal, že kvalita jeho výsledků má stoupající tendenci. V Sokolově si vylepšil osobní maximum sedmou příčkou a v Karlových Varech poprvé zamířil na pomyslné stupně vítězů. Bronzovou příčku si rozdělil s Martinem Příhodou, který si polepšil oproti prvnímu kolu o jeden úder a poskočil mezi absolutní elitu.

Petr Štrougal získal za prvenství finanční odměnu 85 tisíc korun. Současně se také může těšit ze speciální prémie, kterou je pivo Pilsner Urquell na rok zdarma.

PILSNER URQUELL CZECH PGA TOUR 2012
PILSNER URQUELL CZECH PGA STROKEPLAY CHAMPIONSHIP 2012
KONEČNÉ VÝSLEDKY

1 Petr ŠTROUGAL 141 69 + 72 (-3)
2 Filip MRŮZEK 142 71 + 71 (-2)
3 Martin PŘÍHODA 143 72 + 71 (-1)
Josh WHITEHOUSE (AUS) 70 + 73 (-1)
5 Lukáš TINTĚRA 144 74 + 70 (PAR)
Jakub STANISLAV 74 + 70 (PAR)
7 Peter ŠVAJLEN 145 71 + 74 (+1)
8 Rudolf NECHANICKÝ jun. 146 75 + 71 (+2)
Matti ERLEBACH 71 + 75 (+2)

DALŠÍ TURNAJ
15. – 16. 9. 2012 MOKOV Pro-Am HaugschlagText: Lenka Nikodýmová, FreeDrive, foto: PGA Czech - Martin Malý


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...