Spilkova Irish1Klára Spilková se po měsíční pauze znovu představila na LET. Osmé vystoupení si připsala 3.-5. srpna na   Ladies Irish Open, v dějišti loňského Solheim Cupu - Killeen Castle Golf Course nedaleko Dublinu. První dvě kola zahrála s výsledky 76 (+4), 73 (+1), celkem +5 a z děleného 43. místa prošla cutem, který se ustálil na +7. Poslední kolo si pohoršila na 76 (+4) ran.

Do závěrečného kola Klára startovala v neděli v 8:55 hodin (místního času) ve složení s Francouzkou Marieke Nivard a dánskou hráčkou Lisou Holm Sorensen z jamky č. 1. Klára nezačala svou hru příliš šťastně, hned na první jamce zapisovala, po nevydařené ráně do greenu, bogey. Na čtvrté jamce následovala další chyba, kdy druhou ranou skončila v bankru, a tak do skóre karty přibylo první double bogey.

Útěcha přišla na tříparové jamce č. 8, kde proměnila dlouhý pat na birdie. Na jamce č. 9 však přišel zbytečný trojpat, a druhé double boegy bylo na světě. Na jamce č. 10 nepřišla očekávaná náprava, nýbrž další bogey. Na birdie si musela počkat až na jamku č. 11, kde zahrála velmi pěknou ránu do greenu. Na tříparové čtvrnáctce se znovu oprávněně radovala po velmi přesné ráně k tyči. Na jamce č. 16 bohužel zapsala poslední bogey.

A jak Klára komentovala své závěrečné kolo? „Moje hra byla dnes velmi nevyrovnaná. Nemohla jsem se dostat do svého tempa. Byla jsem několikrát v bankru a ani patování nebylo bezchybné."

Nyní už Kláru čeká jen odpočinek. V pondělí se vrací do Prahy, kde bude týden ještě dohánět školu a pak ji čeká další turnaj LET – ISPS Handa Ladies British Masters.

A jak viděla Klára jednotlivé dny?

V pátek startovala v 9:10 hodin místního času z 1. jamky s Američankou Amelií Lewis a Francouzkou Julií Greciet. První devítku si vedla dobře až na malé zaváhání na jamce č. 4, kde zahrála jedno bogey. První birdie toho to dne přišlo až na pětiparové jamce č. 12, kde proměnila dlouhý pat a mohla se radovat. Pak však přišla smůla, kdy se jí na jamkách č. 15 a 16 nepodařilo dostat druhou ranou na green a do skóre karty přibyly další dvě bogey. Završením byla jamka č. 17, kdy se dostala druhou ranou do bankru a míč ji zůstal stát na kamínku. I přesto, že zahrála velmi podařenou ránu, míč se od kamínku odrazil do protilehlého bankru, kde chyběl písek, a double bogey bylo na světě. Alespoň na 18. jamce si spravila chuť a zahrála par.

„Počasí bylo dnes netradičně velmi pěkné. Se svoji hrou jsem byla spokojená, až na smůlu při posledních dvou jamkách," ohlédla se za vstupem do turnaje. „Zvlášť na jamce č. 17, kdy mi míč zůstal stát na kameni. Jinak je hřiště velmi pěkně připravené a všichni jsou tu moc milí. Už se těším na zítřek."

V sobotu se pustila do druhého kola s 25minutovým zpoždění, než bylo plánováno, kvůli špatnému počasí, z jamky č. 10. První devítku šla bez jediného zaváhání, oproti předešlému dni. První chyba přišla až na jamce č. 1, kdy Klára zahrála trojpat a zapsala první bogey. Až na tříparové jamce č. 6 si spravila chuť, kdy po přesné ráně k tyči, zahrála jednoduchý pat do birdie. Druhá chyba, poslední tohoto kola, přišla ještě na jamce č. 8, kde se Klára dostala do bankru a připsala tak druhé bogey. "Dneska se mi hrálo dobře. Hrála jsem hodně podobně jako včera, jen jsem míň chybovala, hlavně ke konci. Zítra mi tam určitě spadne víc berdíků. Jinak bylo celý den krásné počasí," komentovala Klára.

Text a foto: Monika Dvořáková


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...