Matus-Serena2Vítězem turnaje Casa Serena Cup by Czech Chamber of Commerce v Roztěži se stal v úmorném vedru Stanislav Matuš. Po třech dnech zapsal celkové skóre 202 (-11) a posunul se i do čela finančního žebříčku – Order of Merit celé Czech PGA Tour.

Nový leader finančního žebříčku ke své dnešní hře sdělil: „Přijel jsem rovnou z European Tour na Albatrossu. Pokaždé jsem byl po turnaji ET úplně unavený, ale letos jsem se rozhodl zkusit rovnou další turnaj a bohudíky to šlo. Po dvou dnech jsem to měl hezky rozehrané, ale dnes jsem začal dost nešťastně – na jedničce jsem zatáhnul míč do leva do heavy roughu a vůbec jsme ho nenašli. Druhý míč šel do bunkeru a výsledkem byl dabláč hned na první jamce. Na šestce se situace se ztraceným míčkem opakovala, naštěstí jen s bogey. Po devítce to tedy na nějaké zázraky nevypadalo, ale pak se to rozběhlo. Jamky 11 a 12 birdie, na třináctce jsem vzal špatnou hůl (bogey), nechtěl mi tam spadnout žádný putt. V závěru jsem díky online scoringu na bugyně věděl, že je Ondra -13 a byl jsem smířen s druhým místem. Bohužel se Ondrovi stalo to co se stalo, takže mi vítězství spadlo do klína aniž bych se z toho nějak extra radoval. Lepší je uhrát si to na hřišti.
Z Casy Sereny jedu do Berouna a pak do Varšavy na finále polské túry. A pak mě čeká vrchol sezony – Q-school, na kterou si musím pořádně odpočinout."

Horor si dnes prožil Ondřej Lieser. Po dojití turnaje na hřišti se pár desítek minut radoval z výsledku -13 a z pohodového vítězství. Bohužel však podepsal skorkartu s nesprávnými údaji a nemohlo následovat nic menšího než diskvalifikace.

Na druhém místě tak v turnaji skončil Marek Nový a třetí místo dělí Němec Schwierz s Alešem Kořínkem.

Zajímavostí turnaje byla účast více než 20 zahraničních hráčů, často velmi kvalitních (cutem pro 25 nejlepších jich prošlo hned 12). Naproti tomu se průchod cutem nepodařil ani jedné ženě a ani jednomu amatérovi.

Turnaj spolupořádala promotérská společnost Česká 1 spolu s Hospodářskou komorou České republiky. Její tajemník, Tomáš Vrbík, dnes při předávání cen vítězům potvrdil, že tato tradice by měla pokračovat.

Pořadí Casa Serena Cup by Czech Chamber of Commerce:
1. Matuš - 11
2. Nový - 10
T3. Kořínek & Schwierz - 9

Kompletní výsledky ZDE>>>

Text: Radovan Vrátný, foto: Zdeněk Sluka


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...