Golf v ČR Mokov Pro-Am 2011: Nový vítězí na první jamce play off
novy2V Haugschlagu předvedl Marek Nový doslova hvězdný závěr turnaje. Po sedmnáctce ztrácel dva údery, na osmnáctce skóre srovnal a na první jamce play off si došel pro letošní druhé vítězství na Pilsner Urquell Czech PGA Tour. Nejprestižnější golfová série ve střední Evropě Pilsner Urquell Czech PGA Tour spěje ke svému závěru. Předposlední turnaj sezóny se uskutečnil 24. – 25. září v rakouském Haugschlagu, kde se za pravého babího léta odehrál Mokov Pro-Am 2011. Průběh turnaje byl nesmírně vyrovnaný a dramatický a potřetí se v tomto roce rozhodovalo o vítězi až v play-off. V předchozích dvou případech v Benátkách a Karlových Varech se do rozehrávky dostala trojice golfistů, tentokrát bylo play-off záležitostí dvou hráčů.

O vedoucí příčku se od začátku druhého kola přetahovali Petr Skopový, kterému patřilo po úvodním kole první místo, a Marek Nový. Petr Skopový více než polovinu sezóny pracuje na zásadních úpravách švihu s cílem vytvářet si více birdie příležitostí, což se mu v Haugschlagu dařilo. Marek Nový se po srpnových nevyrovnaných výkonech opět vrátil do výborného rozpoložení, a proto byl k vidění parádní golf. Po šestnácti jamkách byli oba hráči na shodném skóre -5. To ještě netušili, jak dramatická koncovka na ně čeká. Na sedmnáctce, což je více než 400 metrů dlouhý čtyřpar hraný do kopce, zapisoval Nový pouze double bogey, zatímco Skopový odcházel s parem a měl našlápnuto k prvnímu titulu po více než dvou letech. Jenže osmnáctá jamka rozdíl dvou ran ve prospěch Skopového smazala a vítěze muselo určit až play-off.

Za úvodní jamku play-off byla vybrána devítka – čtyřpar z prudkého kopce dolů, vlevo vodní překážka a jen malý prostor pro přesné umístění první rány. Rozuzlení přišlo velice rychle. Marek Nový byl druhou ranou na greenu, zatímco Petr Skopový míček po prvním drajvu nenašel a další ránu proto riskoval – skončil ve vodě a bylo jasno. Třetí titul kariéry na Pilsner Urquell Czech PGA Tour získal Marek Nový – po loňském prvenství v Mladé Boleslavi a letošním v Berouně si triumfem v Haugschlagu a inkasováním částky 3 160 euro upevnil vedoucí pozici v Order of Merit PGAC.

Na Nového se Skopovým ve druhém kole útočil zejména Stanislav Matuš a také Petr Nič. Vítězové posledních dvou turnajů v Sokolově a Karlových Varů nakonec zaostali za dvojicí lídrů o jediný úder. Matuš dnes zahrál 70 ran a Nič obešel kolo v paru. Oba ale opět ukázali, že druhá polovina je zastihla ve velice dobrém rozpoložení.

Zdroj: TZ, Freedrive, ilustrační foto: J. Slezák

PILSNER URQUELL CZECH PGA TOUR 2011
MOKOV PRO-AM 2011
KONEČNÉ VÝSLEDKY

1 Marek NOVÝ 69 + 72 (-3)

2 Petr SKOPOVÝ 68 + 73 (-3)

3 Stanislav MATUŠ 72 + 70 (-2)

Petr NIČ 70 + 72 (-2)

5 Karl ABLEIDINGER (AUT) 74 + 69 (-1)

6 Lukáš TINTĚRA 75 + 70 (+1)

Lee CORFIELD (ENG) 73 + 72 (+1)

PŘÍŠTÍ TURNAJ:
Kaskáda Grand Finále Czech PGA Tour 2011 13. – 16. 10. 2011
MNF_4910MNF_4963MNF_5030MNF_5067MNF_5132MNF_5203MNF_5251MNF_5320


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...