NovyJe to až neuvěřitelné, ale Marek Nový se stále ne a ne dočkat premiérového triumfu na EPD Tour. Druhá příčka jako by mu byla souzen. Dokonce už se dostal i do play-off, ale prvenství mu stále uniká. I tak ale dosáhl dalšího vynikajícího výsledku a znovu se přiblížil svému cíli skončit v konečném pořadí EPD Tour v první pětce. Ta má totiž zajištěn postup na příští ročník Challenge Tour. Letos tak zaznamenal už třikrát druhé místo a jednou skončil třetí.

Na Schloss Moyland Golf Resort Classic se Marek vyšvihl po druhém kole do průběžného vedení. Spolu s Němcem Allenem Johnem ale měli před ostatními golfisty minimální náskok. Vyrovnanost bylo cítit i ve finálové rundě, v níž nakonec odskočil jediný hráč, pozdější vítěz Yannick Gumowski. Domácí amatér zahrál 67 ran a s jasným náskokem pěti úderů odsunul na druhou příčku vedle Marka Nového také Maxe Kramera z Německa a Francouze Kennyho Le Sagera.

Český profesionál prožil šílený začátek závěrečného kola, když po šesti jamkách byl na denním skóre +5, s nímž také uzavřel první devítku. Na té druhé už ale nechyboval a vydřel návrat na špici. Birdie na dvanáctce a dokonce eagle na posledním jamce přinesly Markovi 74 ran a v součtu všech tří dnů výsledek -3. A hlavně se v pořadí EPD Tour opět vrátil do elitní pětky se ziskem 13 332, 92 euro.

Výsledky najdete ZDE

Text a foto: pga.cz


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...