CampbellDoslova ve znamení premiér se odehrál třetí díl Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2012. Ve Skalici se vůbec poprvé hrál turnaj české profesionální série, na které poprvé triumfoval golfista z Walesu Ian Campbell (na snímku), pro kterého to je první titul v prvním roce působení na Pilsner Urquell Czech PGA Tour a také v České republice. „V poslední době jsem nehrál příliš dobře, ale ve Skalici se mi všechno sešlo…“ komentoval Ian svůj výkon (-8) a prvenství o jedinou ránu nad Filipem Mrůzkem.

Ian Campbell působí jako Head Pro ve Slavkově a do Skalice to měl hodinu cesty. V zahajovacím kole se s hřištěm seznamoval, ale v závěrečný turnajový den exceloval. Campbell absolutně nechyboval a nasbíral sedm birdie, která mu při čisté score kartě přinesla výsledek 65 ran. Zároveň vytvořil nový rekord hřiště z černých odpališť. V součtu s pondělními 71 údery zvítězil s celkovým skóre -8. Sám označil svůj triumf za velmi nečekaný. „V poslední době jsem nehrál příliš dobře, ale ve Skalici se mi všechno sešlo. Mám ze svého prvenství velkou radost, protože na této sérii jsou velice kvalitní hráči. Stejně tak musím pochválit celou túru i hřiště ve Skalici.“ Velšana z Newportu, jemuž je 32 let, nevyvedlo z míry ani dvojí přerušení finálového kola kvůli bouřce. Zajímavé je, že ve svém prvním vystoupení na Pilsner Urquell Czech PGA Tour na Kunětické Hoře nevědomky použil měřící zařízení. Uznal svou chybu a byl diskvalifikován. V Berouně pak obsadil dělené 19. místo.

Turnaj byl dramatický až do úplně poslední jamky. Filip Mrůzek po prvním kole vedl a dělal si zálusk na první titul v sezóně. Na Kunětické Hoře, v Berouně i ve Skalici byl po úvodním dnu na první pozici, ale ani jednou nedotáhl výborně rozehraný turnaj k vítězství. Ve slovenské Skalici mohl ještě na pětiparové osmnáctce pomýšlet na play-off. Potřeboval zahrát birdie, ale zapsal pouze par a k rozehrávce mu chyběla jediná rána. I Filip Mrůzek donesl čistou score kartu s 69 údery a součtem za obě kola -7.

O třetí místo se podělili Martin Příhoda a Stanislav Matuš. Zatímco Příhoda předvedl lepší druhé kolo, když nastřílel 67 ran, Matuš těžil z 69 úderů v prvním kole. Oba dali dohromady skóre -5. Matuš k prvenství z Kunětické Hory přidal letošní druhé „medailové“ umístění. Dělená pátá pozice pak patří dvěma slovenským golfistům. Štefan Páleník navázal na třetí příčku z Berouna a stejného výsledku -3 dosáhl i nejlepší amatér na Slovensku Peter Valášek.

Finálové kolo mělo mimořádnou sportovní úroveň. Pod normu hřiště (72) se dostalo celkem 17 golfistů. A to i přes dvě vydatné dešťové přeháňky, po nichž ale zůstalo hřiště ve skvělém stavu.

PILSNER URQUELL CZECH PGA TOUR 2012 - HANT TROPHY 2012
1 Ian CAMPBELL (WAL) 71 + 65 (-8)
2 Filip MRŮZEK 68 + 69 (-7)
3 Stanislav MATUŠ 69 + 70 (-5)
   Martin PŘÍHODA 72 + 67 (-5)
5 Peter VALÁŠEK jun. (SVK) 72 + 69 (-3)
   Štefan PÁLENÍK (SVK) 70 + 71 (-3)
7 Roland HAHN (HUN) 75 + 68 (-1)
   Robert SCHOVÁNEK 73 + 70 (-1)
   Jakub STANISLAV 73 + 70 (-1)
   Jaroslav KREJCAR 71 + 72 (-1)

Kompletní výsledky ze Skalice najdete ZDE

DALŠÍ TURNAJ
ŽP PIPEX CUP 2012 – Tále 27. – 29. 6. 2012

CampbellBIG

 

 

 


 

 

 

Text a foto: Lenka Nikodýmová, FreeDriv

e


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...