Golf v ČR Grand Finále PGAC: První místo získává Lee Corfield, druhý je Matuš, třetí Filip Mrůzek

Grandfinale2Na první pohled se mohlo zdát, že před posledním kolem Kaskáda Grand Finále Czech PGA Tour je rozhodnuto. Jenže závěrečný turnaj Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2011 měl ještě zajímavou zápletku. Angličan Lee Corfield vedl na startu finálového dne o deset ran.

Jeho převaha se urodila především v prvním kole, kdy nasázel skvělých 64. Úvodní tři jamky závěrečného kola ale přinesly nečekané okamžiky. Ve čtvrtek a v pátek nasbíral dohromady pouze tři bogey, ale tentokrát zahájil sérií bogey – double bogey – bogey. Na jedničce předvedl trojpat, na dvojce se dostal na green až čtvrtou ranou a na trojce potřeboval na dohrání jamky znovu tři paty. Jeho nejbližší pronásledovatel Stanislav Matuš všechno zvládl v paru a najednou byl náskok Corfielda o čtyři rány tenčí. Na šestce se ale účastník letošního The Open Championship uklidnil, když zapsal první birdie. Do konce kola už ani jednou nezaváhal, přidal další tři birdie a nebylo co řešit. Lee Corfield dnes došel v paru a udržel skóre -10. Pro anglického bombarďáka znamená triumf na Kaskádě jeho premiérový titul na Pilsner Urquell Czech PGA Tour. „Po nepovedeném začátku jsem věděl, že se musím zase chytit. Vůbec jsem neřešil, jak hrají mojí soupeři. Soustředil jsem se jen na sebe. Hřiště mi vyhovovalo a jsem velice šťastný, že jsem po dvou letech opět vyhrál turnaj,“ komentoval svůj výkon Lee Corfield.

matusStanislav Matuš oproti Corfieldovi na začátku třetího kola nechyboval a zapisoval jeden par za druhým. Na devítce poprvé skóroval, ale následně musel překousnout bogey na jamce č. 10. Pak ještě zkusil zvednout své naděje na dohnání Corfielda dvěma birdie, ale už bylo pozdě. Navíc ještě zahrál bogey na šestnáctce a soustředil se na udržení výborného druhého místa, což se mu nakonec zásluhou dnešního výsledku 71 o dvě rány povedlo.

 

 

 

 

 

mruzekTřetí příčku obsadil Filip Mrůzek (vpravo). Po dvou bogey na prvních třech jamkách se rychle otřepal a brzy si vylepšil sebevědomí dvěma birdie. Score karta ještě musela vstřebat bogey na čtrnáctce, ale třetí pozice se v ohrožení neobjevila.

Text: Freedrive, foto: Kaskáda

 

Kompletní výsledky najdtet ZDE

 

 

PILSNER URQUELL CZECH PGA TOUR 2011
KASKÁDA GRAND FINÁLE CZECH PGA TOUR 2011
KONEČENÉ VÝSLEDKY

1 CORFIELD Lee /ENG/ 64 +70 + 72 (-10)

2 MATUŠ Stanislav 72 + 72 + 71 (-1)

3 MRŮZEK Filip 71 + 73 + 73 (+1)

4 Petr NIČ 69 + 78 + 72 (+3)

SKOPOVÝ Petr 78 + 67 + 74 (+3)

6 ASTL Leo /AUT/ 76 + 72 + 72 (+4)

TINTĚRA Lukáš 72 + 74 + 74 (+4)

ENGDAHL Henrik 70 + 74 + 76 (+4)

9 HORÁK Lukáš 73 + 76 + 73 (+6)

10 NOVÝ Marek 77 + 73 + 73 (+7)

NECHANICKÝ Rudolf jun. 72 + 76 + 75 (+7)


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...