Mruzek-FV závěrečném finále na 36 jamek eLED.CZ Czech PGA Tour MatchPlay Championship, které se odehrálo 17.–20. července v Mladé Boleslavi, dokázal Filip Mrůzek zvrátit nepříznivý vývoj a zvítězit na třiatřicáté jamce 4/3, čímž obohatil své konto o 80 000 Kč. Vítěz celého turnaje Filip Mrůzek hru hodnotil: „Úplná paráda! Podle mě rozhodla pauza mezi prvním a druhým kolem. Do té doby Martinovi padalo na co sáhnul. Po přestávce se to přesně otočilo a padalo tam všechno mně. V tomto horku rozhodovaly maličkosti – mně pomohlo, že jsem se průběžně chladil a občerstvoval a taky pomoc kedíka byla důležitá." Turnaj se hrál o celkovou dotaci 250 tisíc Kč, vítěz získal 80 tisíc, poražený finalista pak 40 tisíc.

Lépe začal Martin Příhoda, který po 18. jamce vedl o tři, mohl být dokonce o čtyři jamky lepší, kdyby na osmnáctce proměnil kraťounký putt. Po přestávce však přišli úplně jiní hráči, každý využil pauzu zřejmě jinak. Filip Mrůzek se s odpoledním horkem lépe srovnal, rychle vyrovnal skóre a nasadil trhák. Na patnáctku (nejdelší jamka v ČR) nastupovali hráči s tím, že Martin Příhoda musí všechny čtyři zbylé jamky vyhrát, aby měl šanci na prodloužení. Hned na patnáctce se mu to však nepodařilo (oba byli na greenu v regulaci a Martin svůj – delší – pat do birdie neproměnil a bylo hotovo).
Martin Příhoda po hře moc hovorný nebyl, svou hru shrnul: „Do osmnáctky to bylo dobré, vedl jsem o tři. Po pauze jsem se potýkal se ztrátou koncentrace. Prohrál jsem si to sám, nemohl jsem se dostat do hry". Při poukazu na zajímavou finanční prémii a skok v Order of Merit však pookřál a soupeřům vzkázal: „Do Mstětic v srpnu přijedu a budu se o výsledek zase prát!"

Od čtvrtka do neděle se na golfovém hřišti Sand Martin's Holes v Michalovicích u Mladé Boleslavi rozhodovalo o profesionálním mistru České republiky v golfové jamkovce.
Finálovým dnem dnes vyvrcholily boje o mistra České republiky v jamkovce golfových profesionálů. Boj o třetí místo pro sebe rozhodl Aleš Kořínek, který ke zdolání Stanislava Matuše potřeboval 19 jamek.

Aleš Kořínek se k dnešní hře rozpovídal: „Ani jeden jsme dnes nehráli „životní golf", bylo to dost vyrovnané, na začátku jsem dokonce trochu zaspal a po dvou jamkách jsme o dvě prohrával. Pak jsem trochu přitlačil a po devítce jsem o jednu vedl. Pak se ale Standa rozehrál, začal lépe patovat, já si občas špatně přihrál a výsledkem byl trhák o 2 jamky. Chyboval jsem i na patnáctce a když jsem před sedmnáctkou prohrával o dvě, rozhodl jsem se zariskovat. Druhou na ostrovní green jsem pálil ze 192 metrů, klaplo to a balonek jsem správně zastavil, a pak jsem patem tu jamku stáhnul. Na osmnáctce jsem drajvem zkusil trefit green (opět ostrovní), ale napálil jsem to asi tak o 60 metrů vpravo. Nakonec se ukázalo, že to bylo spíš dobře, druhou jsem si přihrál k jamce a třímetrový putt proměnil. Tím pádem jsme na tom byli po 18 jamkách stejně a rozhodla dodatečná, devatenáctá jamka. Tam jsem měl psychicky navrch a to rozhodlo."

Příští turnaj se hraje od 14. do 17. srpna ve Mstěticích.

Pořadí MČR v jamkové hře profesionálů:
1. Filip Mrůzek
2. Martin Příhoda
3. Aleš Kořínek
4. Stanislav Matuš

Kompletní pavouk ZDE>>>

Text: Radovan Vrátný, foto: Josef Slezák

Mruzek-Prihoda-600


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...