Scott jamNejlepší hráči z obou nejprestižnějších okruhů si tentokrát dali dostaveníčko v texaském Austinu, aby změřili síly v jamkovce. V ní svou sílu ukázali domácí hráči, kteří obsadili první dvě příčky. Z titulu se po výhře 4&3 radoval Scottie Scheffler, který v semifinále nejprve vyřadil Dustina Johnsona, aby v bitvě o titul nedal šanci Kevinu Kisnerovi. Scheffler šel do vedení hned na druhé jamce a pak hned vzápětí udeřil dvakrát za sebou ob jamku. Už na první devítce tak unikl o tři jamky, na což Kisner nenašel odpověď. Definitivní úder Scheffler svému protějšku zasadil na čtrnáctce.

Dustin Johnson si nespravil chuť ani v souboji o třetí místo, v němž podlehl jedinému neamerickému zástupci Coreymu Connersovi 3&1. Čest Evropy hájil ve čtvrtfinále jediný zástupce – Ir Seamus Power, jenž podlehl pozdějšímu vítězi 3&2, světová jednička Jon Rahm podlehl o kolo dříve domácímu Koepkovi na devatenácté jamce a přišel o pozici nejlepšího hráče světa, kde ho vystřídal vítězný Scheffler.

„Na to jsem nepomýšlel ani ve svých snech," svěřoval se emotivně Scheffler. „Nikdy jsem se neodvažoval myslet tak vysoko, jen jsem miloval golf, rád jsem soutěžil a jsem šťastný, že mohu působit na okruhu. Necítím se jako světová jednička, připadám si jako ten stejný chlapík, který tu byl před čtyřmi měsíci, a věřím, že v tom se nijak nezměním. Dnes mi pomohl dobrý start, kdy jsem proměnil několik důležitých patů. Snažil jsem se zůstat nohama na zemi a držet si úroveň své hry, což se mi podařilo," uzavřela nová světová jednička.

Kompletní výsledky turnaje na www.europeantour.com/dpworld-tour/wgc-dell-technologies-match-play-2022/leaderboard?round=5

Foto: Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...