SkalicaHolanďanovi Svenu Mauritsovi se útok na čelo pořadí HANT Trophy ve slovenské Skalici vydařil. Po vyrovnaném výkonu si došel pro prvenství s celkovým skóre -8. Obdivuhodný byl především způsob, jakým se psychicky vyrovnal se závěrem první devítky, kdy na sedmičce zaznamenal bogey a na devítce dokonce double-bogey. Ve svém komentáři se věnoval hlavně tomuto momentu.

„Po bogey na sedmičce jsem chtěl útočit, vzal jsem na devítku driver, což asi to nebyl dobrý nápad. Naštěstí jsem hned na desítce proměnil dlouhý putt do birdie. To mě psychicky nakoplo", zhodnotil své finálové vystoupení. Zároveň prohlásil, že už se těší na Kunětickou Horu.

Druhé místo dělil Ondřej Lieser s Craigem Farrellym a mladým amatérem Vítkem Novákem, všichni se skóre -5. Celou dobu skvěle hrající Slovák Peter Švajlen nakonec skončil na děleném šestém místě, atak na poslední jamce se mu nepovedl podle představ a voda ho vytrestala.

Nejlepší z amatérů Vítek Novák celý turnaj okomentoval takto: „Hrálo se mi dobře, samozřejmě i pro mě byl nejtěžší první den, to mi dokonce dvakrát z rukou vyletěl driver. Prokletím pro mě byla osmička, kde jsem to každý den poslal do vody. Jinak jsem se snažil útočit, s výsledkem jsem spokojen, byla to má první letošní účast na Czech PGA Tour, kterou bych rád absolvoval celou. Letos jsem trochu pracoval na švihu a na krátké hře a zdá se, že se to vyplácí".

Hráči z ciziny potvrdili trend a umístili se na předních místech výsledkové listiny, hned pět jich figurovalo mezi nejlepšími deseti.

V neděli 18. května série pokračuje na Kunětické Hoře turnajem EULED Classic.

Kompletní výsledky turnaje zde

Zdroj: Ing. Radovan Vrátný, foto: Ota Mrákota/EM.REPORTER


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...