MauritsPo dvou dnech je v čele průběžného pořadí Holanďan Sven Maurits se skóre -5. Hrál v prvním flightu spolu se Slovákem Švajlenem a Španělem Navarrem a svou hru si pochvaloval: „Dnes se mi dařilo, sice se měnil vítr, ale greeny byly rychlejší než včera a hřiště bylo celkově ve velmi dobrém stavu. Nejlepší rána dne byl můj drive na čtyřce (čtyřpar 405m), celkově jsem se dnes mohl na své rány spolehnou,t" sdělil sympatický mladík, který je odhodlán dojít si pro titul.

Slovák Švajlen svůj včerejší výsledek potvrdil a drží dělené druhé místo spolu s českým reprezentantem Ondřejem Lieserem (oba -3). Ten zklidnil svůj zápis a ke čtyřem birdie přidal jediné bogey, přičemž se vyvaroval větších výkyvů.
Zajímavostí výsledkové listiny je přítomnost osmi cizinců mezi dvanáctkou nejlepších a sedm amatérů postupujících cutem. Celé startovní pole si užívalo změnu počasí k lepšímu – nad skalickým hřištěm se přehnala pouze jedna krátká přeháňka.

Roman Šebrle neskrýval své zklamání z toho, že nenavázal na včerejší první devítku a do cutu mu scházelo 5 ran. Ke svému výkonu dodal: „Asi je to dle očekávání, za osm měsíců se holt zázraky nestávají. Přece jenom je rozdíl hrát amatérský turnaj z bílých odpališť a profesionálně připravené – tedy těžké – hřiště z černých. Cíl pro rok 2014 však zůstává: dostat se s handicapem pod nulu, postupně se zlepšovat a na turnajích CzechPGATour atakovat cuty."

Turnaj se hraje o celkové prize money 500 000 Kč (18 500 euro), o které však svede boj už jen čtyřicítka nejlepších hráčů, kteří prošli cutem.

Průběžné výsledky turnaje zde

V neděli 18. května pokračuje série CzechPGATour dalším podnikem (EULED Classic) na Kunětické Hoře.


Zdroj: Ing. Radovan Vrátný


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...