Mruzek AusterlitzDva poslední ročníky Czech PGA Tour jsou právem hodnocené jako nejlepší v historii. Na této tradici chce promotérská společnost Česká 1 stavět i v následujícím období. Díky tříleté smlouvě s PGAC (2014–2016) s opcí na další léta, se série odehraje i letos pod názvem Czech PGA Tour.

Plány na rok 2016 komentuje jednatel České 1, Pavel Krenk následovně: „Základním kamenem je pro letošní rok nasmlouvaných 6 turnajů. Dalších 5 turnajů zařadíme dle výsledků jednání s partnery. Máme vybudovaný profesionální tým, navázané mediální vztahy včetně nasmlouvaných televizních časů, hráči vědí, co od nás mohou očekávat. Máme nové marketingové partnery a připravený prize-money fund dosahuje zatím částky 4–6 milionů korun , podle počtu turnajů. Kalendář respektuje některé velké golfové události, o nichž v tuto chvíli víme, a už teď mohu prozradit, že zahajovací superturnaj odehrajeme od 20. do 26. dubna na Ypsilonce. Na tuto akci již máme od hlavních partnerů zajištěn milionový prize-money fund, který se, jak doufáme po zapojení lokálních partnerů, může ještě navýšit. Celý kalendář zveřejníme na tradiční jarní předsezonní tiskovce. Zapojení dalších turnajů či promotérů do naší série se v tuto chvíli nebráníme. Chceme se soustředit na kvalitu hřišť a jejich přípravu."

Golfová Czech PGA Tour se pod vedením České 1 oproti minulosti dále rozrostla. V roce 2015 se v jejím rámci odehrálo 12 turnajů v České republice a na Slovensku. K účasti na některém z turnajů se přihlásilo celkem 270 golfistů a na peněžní odměnu dosáhlo 132 z nich. Absolutním vítězem finančního žebříčku (Order of Merit) byl Filip Mrůzek (na snímku), který letos českému golfu dominoval (590 000 Kč). Na druhém pořadí se umístil Ondřej Lieser (395 106 Kč) a třetí příčka patřila Stanislavu Matušovi (334 567 Kč). Nejlepším amatérem byl Vítek Novák a titul nejlepší ženy vybojovala Šideri Váňová. Pro úplnost statistik dodejme, že označení „nejlepší cizinec" drží Štefan Páleník se slovenským pasem jen těsně před Britem Philipsem.

Novinkou minulého ročníku bylo spojování turnajů do tzv. „swingů" a především dodatečná motivace hráčů v podobě možnosti získat hrací karty na turnaj série Challenge Tour. Dva hráči naší Tour dostali možnost zahrát si North Ireland Open a zejména Stanislav Matuš předvedl skvělý výkon, když prošel cutem. Stejnou možnost hráčům chceme nabídnout i letos. A protože peníze zajímají hráče asi nejvíc, pak ze statistik vyplývá, že jsme na prize-money za dva roky vyplatili bezmála 8 milionů korun.

Zdroj: Radovan Vrátný, Česká 1
Foto: Archiv/Zdeněk Sluka


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...