Cafourek pohar 250První letošní turnaj české nejvyšší domácí profesionální série Moneta Czech PGA Tour se odehrál 15. – 16. května ve Slavkově u Brna, kam si přijelo o podíl z 300tisícové dotace zahrát téměř 50 českých profesionálů. Turnaj s názvem Lucozade Czech PGA Austerlitz & Golf Magazine Trophy 2017 ovládl vynikajícím výkonem Jan Cafourek, který tak navázal na vítěze minulých ročníků Filipa Mrůzka a Stanislava Matuše.

Déšť, bouřka a skvělý Cafourek
Kdo může tvrdit, že zahraje hřiště v Austerlitz za 65 ran? Kdo se může pyšnit vyrovnaným rekordem hřiště? Jeden golfista by se našel, jeho jméno je Jan Cafourek. První kolo turnaje Czech PGA Tour na hřišti Austerlitz se sice neslo v duchu hrozby horšího počasí, obě bouřky však naštěstí hřiště minuly, i když jedno cca hodinové přerušení mohlo některé výkony poznamenat. Ne však Cafourkův, který nejen vyrovnal rekord hřiště, ale především si vytvořil pro druhé kolo více než slibný náskok pěti ran na Lucii Hinnerovou a Petera Valáška (oba shodně 70/-2).

Skvělé výkony, tři druhá místa a "jasné" vítězství
Žádné rozmary počasí, žádné nepředpokládané události, prostě start v 8:30 a pak už jen slibné výkony. Zraky diváků se upínaly především na Jana Cafourka, který včera vyrovnal rekord hřiště, tedy 65 ran. Za ním se naskládalo duo Peter Valášek, Lucie Hinerová se ztrátou výrazných pěti ran. Druhé kolo však přineslo nečekaně velkou turbulenci, znamenající tři dělená druhá místa. Začněme u dámy, která včera zahrála 70 a dnes ještě jednu ránu ubrala. Celkově za dvě kola 139 ran pro Lucii Hinnerovou. Stejného výsledku dosáhla v celkovém součtu dvojice golfistů Peter Valášek, Stanislav Matuš, přičemž druhý jmenovaný uhrál v dnešním kole nejlepší výsledek ze všech zúčastněných, tedy 67 ran.

Vítězi turnaje Lucozade Czech PGA Austerlitz & Golf Magazine Trophy, přestože zahrál na poslední jamce drivem do autu, stačilo na výhru přinést ve druhém kole 72 ran a výkonem 137 za dvě kola uhájit prvenství s náskokem dvou úderů.
"S vítězstvím jsem sice spokojem, ale ten aut na poslední jamce mě skutečně mrzí. Nemělo by se to stávat. Moje vítězství tak mohlo být výraznější," řekl do mikrofonu při předávání cen Jan Cafourek.

Text: Tereza Oberhelová, foto: Ondřej Driml

Na fotografii Simona Klufová, zástupce titulárního partnera Lucozade, vítěz Jan Cafourek s 50tisícovým šekem a tři hráči na druhém místě: Lucie Hinnerová, Peter Valášek a Stanislav Matuš, kteří si ze Slavkova odváží 24 500 Kč pro každého. Řadu uzavírá sekretář PGAC Rudolf Nechanický.

AGT2017 tabule all 600


Výsledky – Lucozade Czech PGA Austerlitz & Golf Magazine Trophy

AGT2017-vysledky2 jpg


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...